Recital – Przemysław Strączek - Rybnik

Zapraszamy na spotkanie z twórczością niezwykłego artysty! Recital Przemysława Strączka to rzadka okazja obcowania na żywo z muzyka tworzoną przez wirtuoza instrumentu.

Przed Recitalem o 18:00, zapraszamy do naszej Galerii pod Oknem, na otwarcie wystawy malarstwa Wioli Gaszki pt.: “Woda jest Kobietą”

Przemysław Strączek – gitarzysta jazzowy, kompozytor, producent, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, dwukrotny laureat Mistrzowskiego Konkursu Gitarzystów Jazzowych im. Marka Blizińskiego w Warszawie, jeden z siedmiu finalistów ogólnoświatowego konkursu solistycznego Thailand International Jazz Conference Solo Competition w Bangkoku.

Od wielu lat obecny jest w rankingu najlepszych polskich gitarzystów według czytelników Jazz Forum – Jazz Top. W 2013 roku otrzymał Nagrodę Specjalną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne. Od 2011 roku współtworzy międzynarodowe projekty jako lider z muzykami z różnych kontynentów prezentując współczesne nurty muzyki jazzowej i etnojazzowej.

Jego szósta autorska płyta Fig Tree odbiła się szerokim echem wśród dziennikarzy muzycznych i krytyków w Polsce i za granicą otrzymując wyróżnienie w postaci najlepszego albumu 2020 według brytyjsko-francuskiego portalu Jazz Fuel a winylowa wersja tego albumu stała się polskim bestsellerem w pierwszym tygodniu od premiery plasując się na wysokim 4 miejscu listy OLiS Związku Producentów Audio Video.

Współpracował i koncertuje z wybitnymi artystami m.in. Andy Sheppardem, Xu Fengxia czy Januszem Muniakiem. Otrzymał także Nagrodę Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie muzyki za 2015 rok.

Ma na swoim koncie trasy koncertowe z autorską muzyką w wielu krajach świata m in. w Polsce, Anglii, Szkocji, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii, Czechach we Włoszech w Tajlandii, Chinach, Singapurze i Malezji występując na wielu międzynarodowych festiwalach jazzowych i w ośrodkach społeczno-kulturalnych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń