„Brzechwa i Tuwim w muzycznej odsłonie” czyli Filharmonia po sąsiedzku dla dzieci. Koncert w wykonaniu Karoliny Niebrzegowskiej – śpiew i Karoliny Tańskiej – fortepian

„Brzechwa i Tuwim w muzycznej odsłonie” czyli Filharmonia po sąsiedzku dla dzieci.
Podczas porannego koncertu usłyszymy piosenki dziecięce.
Któż nie zna takich wierszy jak „Abecadło”, „Kaczka Dziwaczka” czy „Idzie Grześ przez wieś”? Wiersze Brzechwy i Tuwima warto, aby zostały poznane przez wszystkie dzieci, pokazują niezwykłość, magię i możliwości języka polskiego. Zabawy słowne, porównania, onomatopeje i błyskotliwe poczucie humoru są nieodłączną cechą twórczości prezentowanych poetów. Jednak nie będą oni jedynymi bohaterami poranka – usłyszymy również wiersze autorstwa Wandy Chotomskiej, Ireny Kwintowej i Józefa Czechowicza. Dziecięce poematy zainspirowały kompozytora, Stefana Behra do skomponowania muzyki i połączenia własnej twórczości z dziełami wybitnych poetów w zbiór piosenek dla dzieci. A wszystko to będziemy mogli podziwiać, dzięki wspaniałej artystce, Karolinie Niebrzegowskiej, która „odnalazła” niesłusznie zapomnianego kompozytora i stała się jego ambasadorką i propagatorką w naszych czasach. Przy fortepianie towarzyszyć jej będzie Karolina Tańska.

bilet normalny 15 zł; bilet ulgowy (dzieci oraz osoby 60+) 10 zł; bilety do kupienia na www.Biletyna.pl lub w dniu wydarzenia (na 30 min przed koncertem)

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń