"Kotki i brudasek" oraz "Bajka o smutnym osiołku"

Dziecięcy Teatrzyk "Figielek” - premiera przedstawienia "Bajka o smutnym osiołku" i warsztaty "Zabawa w Teatr” - adaptacja wiersza "Brudas i kotki"

2 czerwca czekają na nas dwie teatralne niespodzianki w reżyserii Anny Magdaleny Filipiak. Tego dnia na scenie zaprezentują się najmłodsi adepci tej sztuki z grup Dziecięcy Teatrzyk "Figielek” i warsztatów "Zabawa w Teatr”.

Młodzi aktorzy z „Figielka” przygotowali adaptację "Bajki o smutnym osiołku" na podstawie scenariusza Zofii Wójcik. Przedstawienie zabiera nas na usianą kwiatami, leśną polankę, którą zamieszkują małe, wesołe myszki. W obawie przed czyhającym na nie przebiegłym kotem z pobliskiego gospodarstwa, myszki cały czas mają się na baczności i bacznie obserwują swoje otoczenie. Pewnego dnia hałas na polanie płoszy małe gryzonie, jednak zamiast spodziewanego zagrożenia na łące pojawia się tajemnicze zapłakane zwierzątko. Okazuje się, że zgubiło ono swoją mamusię i jest bezradne. Myszki postanawiają pomóc zabierając zgubę do mądrych strachów na wróble. Z pomocą przybywają także małe psotniki wróbelki. Czy uda im się pocieszyć smutnego osiołka i odnaleźć jego mamę? Finał historii poznamy oglądając premierę.

Tego dnia zobaczymy także inscenizację na podstawie wiersza Heleny Bechlerowej "Brudas i kotki", którą przygotowały maluchy z „Zabawy w Teatr”. Adaptacja teksu opowiada o życiu małych kotków i ich mamy, którym codzienność upływa na zabawie i śpiewaniu piosenek. Pewnego dnia w odwiedziny do kotków przychodzą cztery śliczne dziewczynki, jednak po chwili dołącza do nich ich bardzo umorusana towarzyszka. Dziewczynka ma plamy na sukience, brudne ręce i zabłocone buty. Przejęte kotki bardzo martwią się, iż z takiego gościa ich mama nie będzie zadowolona… Jak nasi bohaterowie poradzą sobie z tą sytuacja? Dowiemy się niebawem.

Za adaptację, reżyserię i kostiumy do przedstawień odpowiada Anna Magdalena Filipiak, muzykę przygotował Michał Matras, a scenografię stworzył Andrzej Łukasiewicz.

Teatralne spotkanie odbędzie się 2 czerwca o godz. 17.00 w małej sali teatralnej. Wstęp na zaproszenia i bilety w cenie 10 zł dostępne w kasie POK i na Biletyna.pl.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Czerwiec 2023

02

 pt

 17:00

Puławy

Puławski Ośrodek Kultury Dom Chemika - Mała Sala Teatralna

Recenzje i opinie

Brak recenzji