"Powróćmy jak za dawnych lat" - "Nie zapomnij mnie"

"Nie zapomnij mnie" - "Powróćmy jak za dawnych lat" to projekt, w którym przenosimy słuchacza do świata, który przeminął ale nadal fascynuje...Lata XX, lata XXX te.... Jakbyśmy byli w starym kinie.

Usiądźmy teraz wygodnie w fotelach i zacznijmy wędrówkę w czasy, które nadal wzruszają lub śmieszą; opowieść o czasach minionych, ale nie zapomnianych! Piosenki okresu międzywojennego nigdy nie tracą uroku. Bo któż nie lubi gdy Eugeniusz Bodo śpiewa "Umówiłem się z nią na dziewiątą" lub nie wzrusza się na przejmującym i pełnym dramatyzmu utworze "Miłość Ci wszystko wybaczy". W tę muzyczno - taneczno - filmową podróż w przeszłość zabierze nas Gwiazda wieczoru Katarzyna Słota-Marciniec. Projekt ten inspirowany muzyką lat 20-tych i 30-tych jest wynikiem tęsknoty za pięknem jakie towarzyszyło tamtym czasom. Dlatego został on zbudowany ze szczególną dbałością o doznania nie tylko muzyczne, ale również estetyczne. Ma na to wpływ oprawa muzyczna w nowych aranżacjach, jak również scenografia i piękne stylizowane suknie i klasyczne futra.

Muzyczną wędrówkę do tamtych wspaniałych lat przeplatają niezapomniane, wzruszające jak i zabawne fragmenty z filmów międzywojennych takich jak: "Piętro Wyżej", "Manewry Miłosne", "Zapomniana Melodia", "Szpieg w Masce". Dźwięk trąbki brzmi niczym westchnienie "Baby ach te baby". Eugeniusz Bodo przypomina nam jak umówił się na 9-tą. Aleksander Żabczyński niczym poeta spogląda w gwiazdy, a w ich postacie wcieli się genialny Michał Kutnik. Widowisko "Nie zapomnij mnie" sprawia, że młody widz ma szansę posmakowania przyprószonych ozdobnymi piórami piosenek, a starszy powraca do niepowtarzalnych wspomnień...

Wykonawcy:

Katarzyna Słota- Marciniec SOPRAN

Michał Kutnik - BARYTON

Kristina Kutnik - FORTEPIAN

dr Łukasz Mateja - narrator

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie

Brak recenzji