"Zasiew" premiera filmu dokumentalnego

Zapraszamy na premierę filmu dokumentalnego pt. "Zasiew" w którym odkrywamy jedno z najstarszych warszawskich gospodarstw ogrodniczych, gdzie tradycja i cykle natury nabierają znaczenia. To podróż w czasie, gdzie przeszłość inspiruje przyszłość w rodzinie trwającej wiele pokoleń.
Gospodarstwo to enklawa tradycji, a pytania o dziedzictwo pozostają aktualne. Odpowiedzi tkwią w sercach tych, którzy żyją w zgodzie z naturą, pielęgnują marzenia i rodzinne dziedzictwo, a jednocześnie są na wskroś dzisiejsi.
Zdjęcia do filmu powstawały w gospodarstwie Ogrodniczym J.J.Majchrzak na Zielonym Ursynowie w latach 2022/23.
Występuje w nim Rodzina Państwa Majchrzaków oraz pracownicy i klienci Gospodarstwa.
Scenariusz i reżyseria: Jacek Redźko
Montaż, kolor i postprodukcja: Paweł Szczypek
Zdjęcia: Jacek Redźko i Janek Pietrzak
Muzyka: Czesław Mozil
Projekt plakatu: Paweł Jońca
Tłumaczenie na język angielski: Marta Majchrzak
Produkcja/production: One Man Films + with a little help from my friends
Film jest całkowicie niezależny, powstały dzięki dobrej woli (i ciężkiej pracy) jego twórców, bez żadnego finansowania zewnętrznego.
Film dokumentalny, barwny.
Czas trwania: 29 minut
O reżyserze:
Jacek Redźko swoją przygodę z filmem zaczął wiele lat temu, jako dyrektor kreatywny w międzynarodowych agencjach reklamowych, gdzie zajmował się m.in. tworzeniem filmów reklamowych. Tę pracę kontynuuje nadal. Od 2017 roku działa również jako niezależny twórca filmów dokumentalnych. Stworzył takie filmy jak "A Family Hemp Story", "Wolny" oraz "Zawód: Barbierz". Jego krótkometrażowy film fabularny z 2020 roku, zatytułowany "Replacement," zdobył nagrody i wyróżnienia na europejskich festiwalach filmowych. Wraz z rodziną mieszka na Zielonym Ursynowie.


W ramach ustawy o dostępności, osoby ze szczególnymi potrzebami chcące wziąć udział w wydarzeniu proszone są o kontakt pod nr. tel. 22 1255602 do 11.12.2023 r.
Wstęp wolny, wejściówki do pobrania od 6 grudnia 2023 r. od godz. 9:00 na biletyna.pl oraz w DOK Ursynów.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń