"Edith Piaf i Oni" Koncert-spektakl

Edith Piaf i Oni…

Aznavour, Montand, Moustaki, …

Koncert-spektakl w 60. rocznicę śmierci Artystki

Program pt. ”Edith Piaf i Oni” osnuty jest wokół relacji Edith Piaf z najważniejszymi mężczyznami Jej życia. Utwory muzyczne przeplatają się tu z tekstami budującymi opowieść o miłości, szczęściu i dramatach…

Oprócz wielkich przebojów Piaf usłyszeć można znane utwory z repertuaru m. in. Yvesa Montanda, Charlesa Aznavoura, Georgesa Moustakiego, czy Gilberta Bécaud. Piosenki w wykonaniu wokalistów zabrzmią po francusku i po polsku, w solowych wersjach, a także w duetach. Niezaprzeczalnym walorem koncertu są nowe, interesujące aranżacje Mariusza Dubrawskiego nawiązujące do tradycji piosenki francuskiej.

Twórczyni programu – Justyna Bacz – piosenkarka, lingwistka, autorka tekstów, muzyki i przekładów piosenek - zaprosiła do udziału w koncercie znakomitego wokalistę francuskiego, aranżera i kompozytora –Chrisa Schittulli. Artystom towarzyszy duet wybitnych muzyków: Mariusz Dubrawski – pianista, kompozytor– autor aranżacji oraz akordeonista – Karol Podkul.

Justyna Bacz i Chris Schittulli mają na koncie liczne przedsięwzięcia artystyczne związane z piosenką francuską i polską budując mosty pomiędzy dwoma kulturami. Ich koncerty zawsze znakomicie odbierane są przez publiczność i krytyków.

Justyna Bacz stworzyła i wyreżyserowała koncerty-spektakle m.in. ”Dalida-pieśń miłości” oraz „Femmes, czyli kobiety”, które swoje premiery miały w warszawskim Teatrze Kamienica. Chris Schittulli zrealizował m.in. przedsięwzięcie poświęcone Charlesowi Aznavourowi, a ostatnio projekt „ Przybora Wasowski à Paris”.

WYKONAWCY:
Justyna Bacz – śpiew
Chris Schittulli – śpiew
Mariusz Dubrawski – fortepian, aranżacje
Karol Podkul – akordeon

Głosy z offu:
Krystyna Czubówna
Szymon Kuśmider

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń