'Dziwne przygody Koziołka Matołka' - Familijne Kino z Muzyką na Żywo

Zapraszamy na kolejną edycję Familijnego Kina z Muzyką na Żywo w CBK FAMA.

Na ekranie zobaczymy kilka wybranych odcinków kultowego, animowanego serialu 'Dziwne przygody Koziołka Matołka'. Muzykę na żywo, przygotowaną specjalnie na potrzeby tego seansu, wykonają muzycy jazzowi, związani z wrocławską sceną improwizowaną; Mateusz Rybicki i Zbigniew Kozera.

Najmłodsi będą mieli okazję zapoznać się z bajką, która towarzyszyła ich dziadkom i rodzicom, zaprezentowaną jednak we współczesnej, przystępnej i pobudzającej wyobraźnie oprawie muzycznej. Dorośli zanurzą się w świat wspomnień i zaskoczą się nieoczywistą instrumentalną interpretacją.

’Dziwne przygody Koziołka Matołka’ – film animowany realizowany w latach 1969–1971 w Studiu Miniatur Filmowych na podstawie komiksu „120 przygód Koziołka Matołka” Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza. Bajka opowiada o przygodach Koziołka Matołka, który chce dojść do Pacanowa. Sama postać Koziołka ma już ponad 90 lat – pochodzi z jednego z najstarszych polskich komiksów dla dzieci.

Wyselekcjonowaliśmy dla Was najciekawsze (i najbardziej przystępne w odbiorze dla współczesnego widza) odcinki. Całość ułoży się w około godzinny seans.

Muzykę na żywo wykona duet Rybicki/Kozer.

Mateusz Rybicki – klarnecista i saksofonista jazzowy, improwizator i kompozytor związany ze sceną muzyki improwizowanej i poszukującego jazzu, twórca muzyki teatralnej i filmowej. Od wielu lat współpracujący z festiwalem Jazztopad, laureat Nagrody WARTO i Stypendium Prezydenta Wrocławia. Twórca i uczestnik wielu projektów, gra m. in w zespołach Sundogs, Ascetic, Kapela Timingeriu. Występował z najlepszymi.

Zbigniew Kozera – kontrabasista skłaniający się w stronę jazzu, free jazzu, awangardy i muzyki współczesnej. Był współtwórcą takich inicjatyw, jak: M.A.T.A, Power of the Horns, Imprographic. Razem z Mateuszem Rybickim współtworzył Impro Travel Nights, Melting Pot Made in Wrocław oraz trio Fleshmachine. Współpracował z Wrocławskim Teatrem Współczesnym, Teatrem Cinema, Opera Wrocławską, Avant Art Festival i wieloma innymi projektami oraz zespołami.

Czeka nas wyjątkowa familijna uczta muzyczno-filmowa.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń