ŚWITOZA III– Nocny maraton filmów Davida Lyncha.
Termin: 24.10.2025 godz. 19:00,
Miejsce: Kino ŚWIT w Domu Kultury Świt, ul. Wysockiego 11, Warszawa
Kino Świt zaprasza na trzecią edycję przeglądu „Świtoza”! Tym razem przygotowaliśmy dla Was prawdziwą gratkę – nocny maraton filmów Davida Lyncha.
Tego wyjątkowego wieczoru chcemy złożyć hołd mistrzowi kina, który odszedł od nas w tym roku. Podczas maratonu obejrzymy trzy filmy: „Twin Peaks: Ogniu, krocz ze mną”, „Mulholland Drive” oraz „Zagubiona autostrada”. Każdy z nich to osobne, pełne tajemnic i napięcia spojrzenie na ludzką psychikę – filmy, w których Lynch zręcznie łączy sny z rzeczywistością, tworząc niepokojącą, unikalną całość.
Wprowadzenie do wydarzenia zapewni Sebastian Smoliński – ceniony krytyk filmowy, który w trakcie prelekcji opowie o twórczości Lyncha, jego stylu oraz znaczeniu tych filmów w kontekście kina grozy i surrealizmu.
Program wydarzenia:
19:00 - rozpoczęcia wydarzenia, prelekcja Sebastiana Smolińskiego
19:20 - seans filmu „Zagubiona autostrada”
21:40 - przerwa kawowa
22:00 - seans filmu „Twin Peaks: Ogniu krocz ze mną”
00:20 - przerwa kawowa
00:40 - seans filmu „Mulholland Drive”
Bilety: 36 zł
*Przedsięwzięcie realizowane jest ze środków uzyskanych z dofinansowania udzielonego w ramach Programu Sieci Kin Studyjnych uzyskanych na ten cel z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.