Wydarzenia

Zamówienie

XXXIV Silesian Jazz Meeting - Aga Zaryan Quartet / Grzegorz Karnas Formula feat. Miklós Lukács

 Rybnik

 Teatr Ziemi Rybnickiej
 ul. Plac Teatralny 1

  16.11.2019

 18:00

 Ceny biletów

 50 zł

AGA ZARYAN QUARTET koncert "High & Low"
Zapraszamy na wyjątkowy koncert Agi Zaryan, który odbędzie się w ramach 34. Silesian Jazz Meeting.
Materiał koncertowy z autorskiego albumu „High & Low” jest różnorodny stylistycznie, dojrzały emocjonalnie i muzycznie wyrafinowany. „High & Low” to album, który redefiniuje granice muzyki jazzowej na wielu poziomach. Z duchem czasu, odważnie i bez podziałów.
Zaryan zaskakuje nowym brzmieniem swojej muzyki, swobodnie czerpie z bogatych tradycji r&b, funku, bossa novy i jazzu. Wokalistka hipnotyzuje głosem, silnym, to znów delikatnym i zmysłowym. Występy Agi Zaryan to prawdziwa uczta dla ucha i ducha - nie tylko dla fanów jazzu.
Na scenie Adze Zaryan będzie towarzyszyć wyborny zespół muzyków jazzowych:
Aga Zaryan - głos, Michał Tokaj - instrumenty klawiszowe, Szymon Mika - gitary, Sławomir Kurkiewicz - gitara basowa, Łukasz Żyta - instrumenty perkusyjne.
Twórczość Agi Zaryan to kwintesencja tego, co najlepsze w historii jazzu, a zarazem kontynuacja tradycji legendarnych dokonań wokalistek jazzowych. Światowe uznanie Artystka zawdzięcza wyjątkowemu stylowi z charakterystyczną lekkością frazowania i ciepłym matowym tonem głosu. Aga Zaryan jest laureatką najważniejszych nagród w świecie muzycznym, od lat uznawaną za najlepszą wokalistkę jazzową w Polsce (ankieta Jazz Top - magazynu Jazz Forum). Jej płyty sprzedają się w rekordowych nakładach, udowadniając, że ambicja i wysublimowany styl pozwalają dotrzeć do szerokiego grona publiczności. Artystka podbija serca publiczności koncertując na całym świecie. Aga Zaryan jest również aktywną działaczką społeczną, m.in: Ambasadorką PAH, sojuszniczką KPH. Za swoją działalność została wyróżniona nagrodą Gwiazda Dobroczynności 2017.

Grzegorz Karnas - wokalista urodzony na Górnym Śląsku. Pochodzi z rodziny bez akademickich tradycji muzycznych. Współpracował z legendami polskiej oraz czołówką europejskiej sceny jazzowej. Zdobywca grand Prix międzynarodowych jazzowych konkursów wokalnych: Zamość, Crest (Francja), Bruxelles (Belgia). Muzyk aktywnie działający na europejskiej i azjatyckiej scenie jazzowej. Producent muzyczny, językoznawca, pedagog, blogger. Współpracuje ze słowacką wytwórnią Hevhetia oraz węgierską wytwórnią BMC Records. W swoim dorobku ma sześć wyprodukowanych przez siebie albumów. Oprócz pracy artystycznej, Grzegorz Karnas jest inicjatorem Międzykulturowych Spotkań Muzyki, Kreatywności i Ekspresji VOICINGERS - festiwalu organizowanego od 2008 roku w jego rodzinnych Żorach.
www.karnasmusic.com
www.voicingers.com

Grzegorz Karnas Formula to zespół czerpiący z tradycji kolektywnej improwizacji jazzowej na bazie oryginalnych, prostych tematów muzycznych oraz kompozycji, które w pewnym kontekście można uznać za standardy. Osią formacji jest jej lider - Grzegorz Karnas - wokalista o głębokiej muzykalności i wyjątkowym talencie improwizatorskim - laureat wielu nagród, autor dwóch z sześciu wyprodukowanych przez siebie płyt. Muzyka Grzegorz Karnas Formula jest wędrówką poprzez pełną energii, mocno osadzoną w rytmie grę polskiej sekcji rytmicznej - kontrabasu i perkusji (Alan Wykpisz oraz Grzegorz Masłowski) ubarwianą w warstwie harmonicznej wirtuozerią romskiego cymbalisty rodem z Węgier – Miklósa Lukácsa.
KARNAS FORMUŁA wystąpi w składzie:
Grzegorz Karnas - śpiew
Miklós Lukács - cymbały
Alan Wykpisz - kontrabas
Grzegorz Masłowski - perkusja

Rozwiń

Jak dokonać rezerwacji?

Przesuwając kursorem myszy po planie sali pojawi się cena biletu jak i ilość wolnych miejsc w każdym z sektorów. Po kliknięciu w wybrany sektor pokażą się poszczególne miejsca - kolory wskazują dostępność i kategorię cenową. Wystarczy zaznaczyć wybrane miejsca i przejść dalej do formularza rezerwacji. Po wypełnieniu swoich danych, spośród dostępnych możliwości wybiera się sposób płatności jak i dostarczenia biletów. Rezerwacja zostaje utworzona po kliknięciu "Zamawiam".

Plan sali

Wybierz sektor z planu sali