Wydarzenia

Zamówienie

Klub jazzowy SWING: Willie Mae Unit - Delta Blues

 Skierniewice

 Centrum Kultury i Sztuki - Sala Strakacza
 ul. Reymonta 33

  25.10.2019

 20:00

 Ceny biletów

 30 zł

Tradycją staje się już, że Klub jazzowy SWING łączy siły z innymi stałymi formami działalności Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach. Tym razem, w ramach kolejnego Skierniewickiego Festiwalu Podróżniczego (22-26 października 2019 r.), zapraszamy na wyjątkową muzyczną podróż do Delty Missisipi, w którą zabiorą nas muzycy akustycznego, bluesowego trio Willie Mae Unit.

Willie Mae Unit jest owocem pracy muzyków o różnych doświadczeniach i różnej muzycznej wrażliwości, dla których wspólnym mianownikiem są amerykański blues i folk.

Akustyczna gitara fingerpicking i silny, bliski estetyce przedwojennych mistrzów bluesa śpiew współgra z wirtuozerską harmonijką ustną, całości dopełniają gitary rezofoniczne w technikach slide i lap-style.

Trio nawiązuje do twórczości bardzo różnych i niekoniecznie bluesowych mistrzów jak Ben Harper, Jerry Douglas, Tim O’Brien, Mississippi John Hurt, Robert Johnson, Doc Watson i Keb Mo’.

Willie Mae Unit tworzą:

Wojciech Hamkało – śpiew, gitara akustyczna Roman Badeński – harmonijka ustna Jędrzej Kubiak – gitary rezofoniczne

Pomimo że muzycy Willie Mae Unit pochodzą z różnych miast, a na co dzień związani są z innymi projektami muzycznymi, trio zagrało już na największych polskich festiwalach, między innymi: Suwałki Blues Festival, Rawa Blues Festival, Olsztyńskie Noce Bluesowe Warsaw Blues Night (jako support Golden State Lone Star Revue).

W 2018 r. Willie Mae Unit wydali swoją pierwszą płytę „Pampa”, która w plebiscycie „Blues Top 2018” Kwartalnika „Twój Blues” zyskała status „Płyty Roku (Polska) 2018”.

Już niebawem Willie Mae Unit wystąpią na dużej scenie kolejnej edycji Rawa Blues Festival (12 października 2019 r.; Katowice; Spodek), niespełna dwa tygodnie później spotkamy się z nimi w Skierniewicach!

Rozwiń

Jak dokonać rezerwacji?

Przesuwając kursorem myszy po planie sali pojawi się cena biletu jak i ilość wolnych miejsc w każdym z sektorów. Po kliknięciu w wybrany sektor pokażą się poszczególne miejsca - kolory wskazują dostępność i kategorię cenową. Wystarczy zaznaczyć wybrane miejsca i przejść dalej do formularza rezerwacji. Po wypełnieniu swoich danych, spośród dostępnych możliwości wybiera się sposób płatności jak i dostarczenia biletów. Rezerwacja zostaje utworzona po kliknięciu "Zamawiam".

Plan sali

Sala Strakacza, wolne miejsca: 8

Wybierz liczbę i typ biletów

normalne 30,00 zł 0,00 zł
Razem 0,00 zł