Bajkowa Niedziela "Tajemnicza Pani Eś" - Teatr Fik Mik

 Rybnik

 Dom Kultury Boguszowice
 Plac Pokoju 1

 parter

 Nazwa sektora

 24.11.2019

 16:00

 0

 Ilość wolnych biletów

„Tajemnicza Pani Eś” Teatr Fik Mik - spektakl z cyklu: Bajkowa niedziela.

Spektakl w reżyserii Izabeli Karwot i Anny Literackiej zatytułowany „Tajemnicza Pani Eś” na podstawie scenariusza Marty Guśniowskiej, czyli opowieść o przemijaniu, pokazana w fascynujący sposób przez młodych aktorów Teatru FIK-MIK. Wątki spektaklu toczą się w różnych światach, gdzie swoje przygody przeżywa wielu bohaterów, wszystko w humorystycznej odsłonie.
Nikt jej nie lubi, a już na pewno nikt na nią nie czeka. Wszyscy omijają ją szerokim łukiem. Jest stanowcza i zdecydowana. Aby przekonać do siebie innych postanawia ocieplić swój wizerunek. Stara się być miła i uprzejma. Na czas wakacji przekazuje swoje obowiązki osobie o łagodnym usposobieniu. Te i wiele innych pomysłów ma na siebie “Tajemnicza Pani EŚ”.

Spektakl w piękny, refleksyjny sposób przybliża dzieciom tematykę odchodzenia i żegnania się życiem. Temat śmierci ujęty jest tutaj w zabawnym, jednak nie prześmiewczym obrazie, pokazuje, że śmierć jest elementem całego cyklu w życiu człowieka, stanem naturalnego przejścia. Spektakl ten może być pretekstem do refleksji na temat życia i śmierci w ludzkiej drodze. Łączy w siebie wartości edukacyjne i artystyczne, a jego wzbogaceniem może być pogadanka dotycząca teatru jako narzędzia pokazującego trudne tematy.
Spektakl dla dzieci od 6 lat.

Rozwiń