Warszawa

 Kuźnia Kulturalna
 ul. Kostki Potockiego 24 - Wilanów

 23.09.2020

 20:30
 

Magda Umer to mistrzyni interpretacji piosenki literackiej. Perfekcyjne łączenie muzyki ze słowem sprawiło, że w latach 70-tych ubiegłego stulecia śpiewane przez Nią piosenki stały się wręcz przebojami. W recitalu usłyszymy utwory z płyt Noce i sny, Wciąż się na coś czeka oraz piosenki – wizytówki artystki, ale także ikony polskiej piosenki literackiej: Już szumią kasztany, Oczy tej małej i O niebieskim pachnącym groszku. Jak na Mistrzynię Mowy Polskiej przystało (2005) Magda pięknie opowiada o autorach tych piosenek i o swoim życiu. Tworzy z nich spektakl. W recitalu artystce towarzyszy współpracujący z nią od wielu lat pianista Wojciech Borkowski.

Magda Umer jest nie tylko pieśniarką. Wyreżyserowała wiele wspaniałych koncertów i widowisk teatralnych. Nie sposób w tym miejscu wymienić wszystkich. W wielu z nich m.in. Zimy żal (1989), Big Zbig show (1992), Kobieta zawiedziona z Krystyną Jandą (1994), Mężczyźni mojego życia (1995), Zielono mi (1997), Marlena (1999), Młynarski czyli trzy elementy (Teatr Ateneum 2003), czy we wspólnym przedsięwzięciu z Andrzejem Poniedzielskim Chlip hop (2006), współtwórcą muzycznym był Wojciech Borkowski, ktory towarzyszy Jej nieprzerwanie od 37 lat.

W roku 2019 artystka obchodziła 50 rocznicę swojej pracy na scenie.

Od kiedy dowiedziałam się, że moich płyt słucha, nierozumiejący słowa po polsku, profesor Peter Russell z Nowej Zelandii, poważniej traktuję moje nucenie. Pan profesor słyszy tam także uśmiech, a to przecież międzynarodowy środek wyrazu. Uśmiecham się do państwa po polsku i we wszystkich językach świata! (Magda Umer)

Od dawna wiedziałam, że istnieje na świecie stworzenie zielonookie jak Magda Umer. (…) Szepcząc swym ekspresjonistycznym szeptem i świdrując seledynowym spojrzeniem, Magda potrafi wywołać u publiczności – zarówno młodej, rozwichrzonej, jak i całkiem dorosłej skupienie graniczące niemal z hipnozą. Miałam do czynienia z wieloma wykonawcami i wiem, że tego daru nikt inny nie posiadł… Ona właściwie nie śpiewa gardłem. Ona śpiewa duszą. (Agnieszka Osiecka)

CZYTAJ WIĘCEJ

Informujemy, że wydarzenie kulturalne organizowane w Kuźni Kulturalnej po 6 czerwca 2020 odbywają się zgodnie z przepisami zawartymi w „Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 29 maja 2020 w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii” oraz zgodnie z „Wytycznymi dla organizatorów imprez kulturalnych” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W związku z tym informujemy o najważniejszych zasadach uczestnictwa w wydarzeniu:

  1. Liczba dostępnych na widowni miejsc została ograniczona zgodnie z wymogami do połowy całkowitej pojemności sali miejsc siedzących.
  2. Krzesełka na widowni w układzie teatralnym są ustawione z zachowaniem odstępu na szerokość jednego wolnego krzesełka.
  3. Warunkiem uczestnictwa w wydarzeniu i wejścia na salę jest posiadanie biletu i realizacja przez uczestników obowiązku zakrywania ust i nosa.
  4. Uczestnik wydarzenia ma obowiązek samodzielnego wyposażenia się w ww. materiały ochrony osobistej.
  5. Osoby nie posiadające maseczek lub innych materiałów zakrywających usta i nos nie będą mogły wejść na widownię i nie będzie to podstawą do zwrotu biletu.
  6. Przy wejściach do obiektu rozmieszczone będą dyspensery ze środkami do dezynfekcji dłoni. Każdy uczestnik wydarzenia ma obowiązek zdezynfekować ręce przy wejściu do obiektu.
  7. Pomieszczenie widowni za każdym razem przed wejściem uczestników jest wentylowane i wietrzone.
  8. Krzesła oraz stoły na widowni przed wejściem uczestników są dezynfekowane odpowiednimi środkami przez obsługę obiektu.

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie powyższych zasad uczestnictwa w wydarzeniu oraz innych znanych Państwu zaleceń utrzymywania dystansu między innymi uczestnikami wydarzenia.