Warszawa

 Wolskie Centrum Kultury (Dom Społeczny)
 ul. Obozowa 85

 11.01.2020

 19:00
 

Cykliczne wydarzenie muzyczne organizowane we współpracy ze Stowarzyszeniem Trzecia Fala. Od 2009 roku przybliża różne nurty muzyki eksperymentalnej, poszukującej, nierzadko odwołujące się do estetyki sound artu.

Falę dźwięku 2020 inauguruje showcase wytwórni Pawlacz Perski. Na scenie Wolskiego Centrum Kultury pojawią się:

Michał Wolski
Muzyk, kompozytor, producent muzyczny, aktywista na rzecz kultury i sztuki. Twórca skupiony na głębokich, bogatych w szczegóły odmianach muzyki techno, ambient i eksperymentalnej. Związany z uznanymi na świecie wytwórniami muzycznymi. Tworzy solowo, jak również w projektach kolaboracyjnych.
W swojej pracy artystycznej korzysta z przeróżnych technik eksperymentalnych, włączając pracę z osobiście projektowanymi syntezatorami modularnymi. Obecnie jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci na scenie muzyki techno w Polsce.
Twórczość Michała Wolskiego zasila katalogi takich międzynarodowych wydawnictw, jak choćby Nonplus Rec., Eerie Rec., Semantica Rec., Technosoul, Recognition Rec., Blank Slate Rec., International Day Off Rec., Lost In Ether Rec., Silent Season Rec. i innych.
Prezentował swoją muzykę, koncertując w czasie festiwali w Polsce (m.in. Unsound, Up To Date Festival, Warsaw Music Week, Audioriver, Warsaw Electronic Festival itd.), jak również za granicą (Chiny, Niemcy, Holandia, Stany Zjednoczone, Litwa, Ukraina, Hiszpania), a także w czasie niezliczonych wydarzeń kulturalnych w klubach muzycznych oraz instytucjach kultury.
Jego występy były wielokrotnie transmitowane on-line, m.in. przez Boiler Room, obecnie największą na świecie platformę poświęconą muzyce elektronicznej i kulturze klubowej.
Dziennikarz i wydawca. Współautor audycji radiowej poświęconej muzyce elektronicznej pt. „Fünfte Strasse”, emitowanej nieustannie od 2010 roku na antenie Radio Kampus. (97,1 FM & http:// radiokampus.fm/funfte_strasse). Połowa duetu Mech (razem z Fischerle) skupionego na muzyce eksperymentalnej, ambientowej oraz transformacjach dub techno. Twórca wydawnictwa muzycznego Minicromusic Rec. poświęconego muzyce techno z naciskiem na jej atmosferyczne odmiany.

Krzysztof Freeze Ostrowski
Bydgoski muzyk, instrumentalista i producent, Krzysztof Ostrowski Freeze w swojej twórczości sięga po brzmienia techno, eksperyment, ambient, dub, jazz, kraut czy improwizację. Skłania się ku eksperymentalnym i analogowym rozwiązaniom, jak syntezatory modularne czy samplowanie dźwięków z taśm VHS. Występuje solowo, bądź w ramach audiowizualnego duetu Soundscape Mirror z artystą wizualnym Tomem Skofem. Wspólnie z Mateuszem Wysockim (Fischerle) tworzy duet IFS. Nagrywał i występował m.in. z Piotrem Cisakiem, Grzegorzem Pleszyńskim, improwizowaną orkiestrą Come Down to Earth. Zadebiutował pod koniec zeszłego roku winylowy materiałem w wytwórni Jacka Sienkiewicza – Recognition, a w kwietniu tego roku ukazał się album w oficynie Pawlacz Perski. Jeszcze w tym roku planowane jest wydanie drugiego albumu duetu IFS oraz nowej audiowizualnej odsłony Soundscape Mirror, która swoją premierę miała na tegorocznej edycji festiwalu Cocart.
https://pawlaczperski.bandcamp.com/album/further-fluctuations-ppt46

dot dot
Artur Śleziak to pochodzący z Wrocławia muzyk, który od wielu lat rozwija dub-technową formułę. Swoją muzykę ublikował w wytwórniach takich jak Joint Generation, Pawlacz Perski, Minicromusic czy Retrospective Zoology. Dot dot grał z takimi znakomitymi artystami jak Jan Jelinek, Deepchord, Monolake czy Chymera. Współpracuje również z Vj Emiko w ramach audiowizualnego projektu Dotokime.
https://pawlaczperski.bandcamp.com/album/city-animal-ppt25

Fischerle
Mateusz Wysocki od wielu lat przełamuje gatunkowe ramy i układa z nich własną wielowarstwową dźwiękową masę. Jego muzyka wydawana była przez niezliczoną ilość wytwórni polskich i zagranicznych takich jak: U-Cover, Qunabu, Wounded Knife, Where To Now?, Monotype Records, Czaszka Records, Farbwechsel, idioms, Spring Break Tapes, Pointless Geometry, BDTA czy Outlines. Produkcje Fischerle to opływające w detalach plastyczne konstrukty, mieniące się szczegółami zatopionymi w masywnych, przestrzennych basach. Swoją muzykę i instalacje prezentował na festiwalach i muzycznych wydarzeniach: Ambient Park, Fonomo, Elektroklub, Letnie Pranie Mózgu, Tauron Nowa Muzyka, Avant Art, Soundplay, Biuro w Parku, Mikrofestiwal, Nowobrzmienia, Flauta, Przemiany, Bromberg Calling, Deep Impact, Transgresje, Ha!wangarda, Restytucje, Hilltown New Music Festival (Irlandia), MSPS (USA), Reworks (Grecja), Kernel (Włochy).
https://pawlaczperski.bandcamp.com/album/ribbon-ppt48

CZYTAJ WIĘCEJ