Wydarzenia

Zamówienie

Motywy Żydowskie w Muzyce Światowej

 Szczawno Zdrój

 Teatr Zdrojowy
 ul. Kościuszki 19

  24.07.2020

 19:00

 Ceny biletów

 65 zł

„Motywy żydowskie w muzyce świata” koncert muzyki klezmerskiej !!!!
(Nominacja do Nagrody Muzycznej FRYDERYK 2016 w kategorii ALBUM ROKU Muzyka Folk)
Darek Wójcik vel Davidek – śpiew (bas) & Szaweł Lipski Klezmer Quartet w składzie
Szaweł Lipski – fortepian/ aranżacja
Przemek Skałuba – klarnet
Andrzej Czapliński – skrzypce
Rafał Grząka – akordeon
Koncert muzyki klezmerskiej „Motywy żydowskie w muzyce świata” Darka Wójcika jest efektem wieloletnich doświadczeń i poszukiwań własnej osobowości artystycznej oraz wynikiem jego ogromnej fascynacji kulturą i historią narodu żydowskiego.
Realizując ten projekt artysta porusza się w estetyce bliskiej jego sercu.

Przez krytyków i publiczność określany mianem „Artysta Charyzmatyczny”. Zaliczany do grona najlepszych wykonawców muzyki tego gatunku w Polsce.

Owocem fascynacji Darka Wójcika jest pierwsza autorska płyta CD „Shalom Alejchem” nagrana z Pojln Klezmer Quartett w lipcu 2008 r. w Wielkiej Synagodze w Tykocinie. Płyta nominowana była do nagrody muzycznej Polskiego Radia Program III w kategorii muzyka folkowa i etniczna. Od tego czasu artysta regularnie koncertuje, zachwycając publiczność niezwykle sugestywnym przekazem treści pieśni wykonywanych w języku jidysz i hebrajskim.

Umiejętność tak dokładnego odtwarzania języka yiddish i treści zawartych w wykonywanych pieśniach artysta posiadł dzięki lekcjom wymowy i interpretacji tekstu, udzielanych mu przez jego Mentora bł. pamięci Efraima Kislera z Gdańska, publicysty, strażnika kultury yiddish, uczestnika Powstania w Getcie Białostockim, który zaszczepił w nim ogromną miłość i szacunek do kultury żydowskiej.
We wrześniu 2015 r. w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim wraz z Szaweł Lipski Klezmer Quartet dokonał nagrania kolejnej płyty CD z muzyką bliską jego sercu. Płyta „Motywy żydowskie w muzyce świata” ukazała się w listopadzie 2015 r., a już w styczniu 2016 r. zgłoszona została do prestiżowej Nagrody Muzycznej FRYDERYK 2016 w kategorii ALBUM ROKU Muzyka Folk.
Zespół Szaweł Lipski Klezmer Quartet tworzą znakomici muzycy młodego pokolenia, absolwenci Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie .
PROGRAM:

Piosenka o złotej krainie & Ajde Jano / Dos lid fun goldenem land & Ajde Jano / The Song of theGolden land & Ajde Jano Tumbalalayke Pod cieniem czereśni / Under the shadow of cherries Lista Schindlera / Schindler's List As der Rebbe Elimelech / Kiedy Rebe Elimelech / When the Rebbe Elimelech Hava Nagila / Radujmy się / Let's rejoice Skrzypka na dachu - wiązanka / Fiddler on the roof - medley „Tradition" „Matchmaker" „If I Were a Rich Man" „Anatevka” „Sunrise, Sunset" „The Bottle Dance" Shabbat Shalom / Spokojnego Szabatu / Peaceful Sabbath Mayn Shtetele Belz & Ronen / Miasteczko Bełz & Ronen / Belz, my little town & Ronen Dona dona Hatikvah / Nadzieja/ The Hope The Time / Czas Du zolst nisht geyn mit keyn anderinke meydelekh / Nie chodż z innymi dziewczynami /Don't You Dare Go Out with Other Girls Nikodem - żydowski foxtrot / Nicodemus - Jewish foxtrot Kazimierz Un za der rebe zingt / A kiedy rebe śpiewa /And When the Rabbi Sings
Rozwiń

Jak dokonać rezerwacji?

Przesuwając kursorem myszy po planie sali pojawi się cena biletu jak i ilość wolnych miejsc w każdym z sektorów. Po kliknięciu w wybrany sektor pokażą się poszczególne miejsca - kolory wskazują dostępność i kategorię cenową. Wystarczy zaznaczyć wybrane miejsca i przejść dalej do formularza rezerwacji. Po wypełnieniu swoich danych, spośród dostępnych możliwości wybiera się sposób płatności jak i dostarczenia biletów. Rezerwacja zostaje utworzona po kliknięciu "Zamawiam".

Plan sali

Wybierz sektor z planu sali