Wydarzenia

Zamówienie

Biały, biały dzień - przedpremiera z udziałem psychoterapeutki

 Gdańsk

 Kino Kameralne Cafe
 ul. Lektykarska 4

  04.03.2020

 19:00

 Ceny biletów

 20 zł

W biały, biały dzień, gdy nieba nie można odróżnić od ziemi, zmarli mogą mówić do tych, którzy wciąż żyją – głosi islandzkie powiedzenie. W taki też dzień ginie żona Ingimundura, która spada w przepaść rozpędzonym samochodem. Owdowiały policjant próbuje zacząć wszystko od nowa: opiekuje się wnuczką, wykańcza dom dla córki, chodzi na terapię. Pewnego dnia żona jednak do niego przemówi. Mężczyzna przypadkiem odkrywa jej tajemnice, która po raz pierwszy od dawna wzbudzi w nim silne emocje. Gdy tama udawanego spokoju pęknie, nic nie powstrzyma przemocy. Reżyser niezapomnianych, ekstrawaganckich Zimowych braci swoim drugim filmem potwierdza, że jest jednym z najzdolniejszych młodych twórców ze Skandynawii. Biały, biały dzień – dojrzalszy, formalnie chłodny i zdystansowany, ale kipiący od tłumionych uczuć – to przenikliwy obraz zmagań z żałobą, a jednocześnie angażujące kino zemsty. Odtwórca głównej roli Ingvar E. Sigurðsson stworzył przekonujący portret wdowca żyjącego w potrzasku przeszłości, powoli osuwającego się w szaleństwo. Islandzki aktor słusznie został nagrodzony przez jury canneńskiego Tygodnia Krytyki.

Kino Kameralne Cafe i Stowarzyszenie Nowe Horyzonty zapraszają na specjalny przedpremierowy pokaz filmu "Biały, biały dzień".
Film jest islandzkim kandydatem do Oscara i niezwykle angażującym thrillerem psychologicznym. Gościem pokazu będzie Joanna Chmarzyńska - Golińska - członek zarządu Oddziału Pomorskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.

Zachęcamy Państwa do udziału w dyskusji po filmie, która będzie dotyczyć różnych sposobów radzenia sobie ze stratą, a także naszego prawa do smutku.

Rozwiń

Jak dokonać rezerwacji?

Miejsca są nienumerowane - konkretne miejsca zajmują Państwo dopiero po przybyciu na występ. Wystarczy wpisać liczbę miejsc i kliknąć "rezerwuj" - pojawi się formularz rezerwacji. Po wypełnieniu swoich danych, spośród dostępnych możliwości wybiera się sposób płatności jak i dostarczenia biletów. Rezerwacja zostaje utworzona po kliknięciu "Zamawiam".

Plan sali

1, wolne miejsca: 0

Brak biletów w tym sektorze