"WESOŁA WDÓWKA" Operetka

 Otwock

 Amatorski Teatr Miejski im. S.Jaracza
 ul. Armii Krajowej 4

 06.03.2020

 19:00

 Ceny biletów

FRANZ LEHAR
WESOŁA WDÓWKA
OPERETKA W TRZECH AKTACH BY WOYTEK MROZEK PRODUCTION

ZESPÓŁ KAMERALNY
& SOLIŚCI POLSKIEJ SCENY OPERETKOWEJ
& TANCERZE NARDOWEGO TEATRU OPERETKI W TARNOPOLU

Link video: https://www.youtube.com/watch?v=YdzsBX6jhDY
Najsłynniejsze sceniczne dzieło Franza Lehara, operetka, której wszystkie arie i pieśni to niezaprzeczalne światowe przeboje.

…Wiadomość o przyjeździe do Paryża, bogatej i pięknej wdowy po bankierze wstrząsa mieszańcami. Aby zatrzymać majątek w księstwie zostaje uknuta intryga, która zakłada wydanie za mąż Hanny Glawarii za rodaka… Jednak, nie wszystko biegnie po myśli spiskujących…

Produkcja Wojciecha Mrozka z udziałem solistów i tancerzy Operetki Śląskiej, oraz solistów sceny krakowskiej, wrocławskiej i warszawskiej. Bogata scenografia, doskonałe kostiumy oraz zabawne libretto uzupełniają całość tego arcydzieła sztuki operetkowej. Przyjazne widowisko dostarcza kilku godzin rozrywki i przyjemności wszystkim melomanom. Wielbiciele muzyki Lehára będą mogli posłuchać jego pięknych melodii i bawić się licznymi perypetiami. Wiecznie młoda, tryskająca radością i humorem operetka o miłości, zdradzie małżeńskiej i odpowiedzialności. Historia owiana niepowtarzalną atmosferą paryskich kabaretów oraz nieskrępowanych zabaw sali balowej. Franciszek Lehar stworzył jedną z najlepszych partytur w historii operetki. Niemal wszystkie utwory stały się światowymi przebojami: Ach, kobietki, Pieśń o Willi czy cudowny walc, nucony pod każdą długością geograficzną Usta milczą, dusza śpiewa. Operetka pełna intryg i wpadek przyciąga widzów dużą dawką dobrego humoru, bogactwem strojów oraz potęgą orkiestry i głosów artystów scen operowych. Wesoła Wdówka” to ponadczasowa opowieść – zapewnia doskonałą rozrywkę od początku... aż po szczęśliwe zakończenie.

Rozwiń