Warszawa

 Służewski Dom Kultury - Sala widowiskowa (SDK)
 Bacha 15

 19.09.2020

 18:00
 

Cykl koncertowy Warsaw Camerata à la Carte! obecny jest w warszawskim życiu kulturalnym od 2011 roku.
Łączy wysoki walor artystyczny z elementem aktywizującym publiczność, poprzez zaangażowanie jej w tworzenie programu koncertów. Jest to unikalny i pierwszy w skali kraju projekt koncertowy, w którym program każdego koncertu wybierają wyłącznie słuchacze. Spośród wielu propozycji repertuarowych, które umieszczamy na liście – swego rodzaju „menu” składającego się z różnych utworów - melomani zaznaczają swoje ulubione pozycje. Głosowanie odbywa się poprzez ankietę umieszczoną w internecie, a na koncercie wykonujemy utwory z największą liczbą głosów. W zależności od długości trwania utworów zwycięskich, jest to zazwyczaj od 3 do 4 pozycji (koncerty trwają ok. 60 min). W trakcie głosowania, po kolejnych koncertach, uzupełniamy listę, by melomani mieli jak najszerszy wybór ulubionych utworów.

Warsaw Camerata to wszechstronna orkiestra wykonująca muzykę od baroku po współczesność. Tworzą ją muzycy najważniejszych warszawskich instytucji muzycznych, m.in.: Filharmonii Narodowej, Teatru Wielkiego Opery Narodowej, Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie, Sinfonii Iuventus. Warsaw Camerata wywodzi się z Nowej Orkiestry Kameralnej, która w latach 2000-2010 koncertowała w wielu znaczących salach koncertowych – w tym w Filharmonii Narodowej, Teatrze Wielkim, Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego oraz współpracowała z najwybitniejszymi artystami polskimi i zagranicznymi. Orkiestrę prowadził m.in.: Ch. Hogwood, J. Maksymiuk, zespół akompaniował E. Kirkby, E. Connell i M. Chance’owi. Orkiestra jest gospodarzem warszawskich Letnich Festiwali Nowego Miasta, organizowanych od 2008 r., podczas których prezentowana jest zarówno znana, jak i zapomniana muzyka polska. Warsaw Camerata każdego roku występuje na prestiżowym Festiwalu Królewskie Arkady Sztuki. W okresie wakacyjnym jest także gospodarzem Letnich Koncertów Promenadowych realizowanych w Parku Morskie Oko w Warszawie.

Paweł Kos-Nowicki – dyrygent
Na zdjęciu Paweł Kos-Nowicki w ujęciu do pasa, w białej koszuli na ciemnym jednorodnym tle.Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie kształcił się pod kierunkiem prof. B. Madeya. Uczestniczył w kursach dyrygenckich prowadzonych przez Sir Colina Daviesa i J. Salwarowskiego. Laureat III Ogólnopolskiego Przeglądu Młodych Dyrygentów im. W. Lutosławskiego w Białymstoku, stypendysta Ministra Kultury i Sztuki. Jest cenionym interpretatorem muzyki oratoryjnej oraz dzieł klasycznych. Nie stroni również od muzyki innych epok oraz dzieł najnowszych. Zadebiutował w 1999 r. w sali Filharmonii Lubelskiej jako dyrygent Orkiestry Trybunału Koronnego. Współpracował także z orkiestrami: Akademii Muzycznej w Warszawie, Opery i Filharmonii Podlaskiej, Filharmonii Podkarpackiej, Filharmonii Częstochowskiej oraz Płocką Orkiestrą Symfoniczną, Zamojską Orkiestrą Symfoniczną, Orkiestrą Kameralną Academia i Elbląską Orkiestrą Kameralną. W latach 2000-2010 był szefem Nowej Orkiestry Kameralnej. W 2010 r. z jego inicjatywy rozpoczęły działalność chór i orkiestra Warsaw Camerata. Ma w swoim dorobku archiwalne nagrania dla Polskiego Radia, m.in.: Czterech pór roku z K. Dudą, oratorium Mesjasz G. F. Handla z E. Kirkby i M. Chancem, Koncertu fortepianowego Es-dur op. 42 F. Riesa i in. Dokonał szeregu prawykonań utworów kompozytorów polskich i zagranicznych, m.in.: P. Mossa, R. Twardowskiego, A. Williamsa, J. Dawe’a. Współpracuje z wieloma znakomitymi solistami, m.in.: E. Kirkby, E. Connell, M. Tschopp, M. Chancem, K. Dudą, M. Boberską, P. Kusiewiczem, R. Gierlachem, W. Gierlachem, P. Kowalskim, Z. Pilchem oraz zespołem Glass Duo. Jest członkiem Społecznej Rady Kultury II i III kadencji działającej przy prezydencie Warszawy. Obecnie jest Zastępcą Dyrektora Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach.

CZYTAJ WIĘCEJ