Warszawa

 Teatr Mazowiecki
 ul. Elektoralna 12

 03.11.2020

 19:00
 

Drogi Widzu!
Nieodpłatne wejściówki z przypisanymi miejscami są dostępnie online oraz w kasie MIK.
Widzowie nieposiadający wejściówki nie zostaną wpuszczeni na widownię.

Przed pobraniem wejściówki prosimy o zapoznanie się z regulaminem sprzedaży oraz regulaminem udziału w wydarzeniach organizowanych przez Mazowiecki Instytut Kultury w okresie pandemii, a także wypełnienie oświadczenia o stanie zdrowia, które należy przekazać bileterowi w dniu wydarzenia. Materiały do pobrania: https://www.mik.waw.pl/bilety/kasa.html


Kto się śmieje, pokazuje zęby – o fenomenie czeskiego humoru rozmawiają LESZEK ENGELKING – autor książki Szwejkowie i Don Kichoci (Wydawnictwo Officyna) i MARIUSZ SZCZYGIEŁ – pisarz, felietonista i wydawca.

Tłumaczenie na polski język migowy i pętla indukcyjna.

Polsko-Czeska Wiosna Literatury w Sieci za nami, ale to nie koniec spotkań z polskimi i czeskimi autorami. Jesień w tym roku w Mazowieckim Instytucie Kultury zapowiada się niezwykle ciekawie i literacko. Z sieci nie uciekamy, ale powoli wracamy do rzeczywistości i wydarzeń w bezpośrednim kontakcie ze słuchaczami, którego ostatnio tak bardzo nam wszystkim brakowało. Tegoroczna wiosenna edycja miała przebiegać pod hasłem: Polacy i Czesi – (nie)nasz koniec świata? Koniec świata na szczęście nie nastąpił, ale być może mamy do czynienia z końcem świata takiego, jaki znamy. O tym, i na wiele innych ważnych tematów, będziemy rozmawiali z gośćmi festiwalu.
Będzie literacko, muzycznie i plastycznie, z udziałem znanych twórców z Polski i Czech, tłumaczy i znawców literatury, aktorów i muzyków jazzowych. Wśród gości są m.in. Monika Sznajderman, Mikołaj Łoziński, Petra Soukupová, Josef Formanek, Ivana Myšková i czołowy polski czechofil – Mariusz Szczygieł. Ne zabraknie czytania na żywo i występów aktorów, a jednym z głównych punktów festiwalu jest koncert legendarnych muzyków jazzowych z Polski i Czech – Leszka Żądło i Emila Viklickiego, który urozmaici wieczór poświęcony wybitnemu czeskiemu pisarzowi Josefowi Škvoreckiemu. Zapraszamy jesienią do Mazowieckiego Instytutu Kultury, Faktycznego Domu Kultury i do siedziby Czeskiego Centrum w Warszawie.

Polsko-czeska jesień literatury 2020 jest organizowana przez Mazowiecki Instytut Kultury i Czeskie Centrum w Warszawie, przy współudziale Fundacji Instytut Reportażu i wielu innych partnerów w Polsce i Czechach oraz pod patronatem Ambasadora Republiki Czeskiej w Polsce.

Polacy i Czesi – (nie) nasz koniec świata?
Pełny program: https://www.mik.waw.pl/polsko-czeska-jesien-literatury-2020/
Mazowiecki Instytut Kultury (MIK), ul. Elektoralna 12, Warszawa
Faktyczny Dom Kultury (FDK), ul. Gałczyńskiego 12, Warszawa
Czeskie Centrum, Aleja Róż 16, Warszawa

CZYTAJ WIĘCEJ