Inwazja Klaunów - II europejski festiwal klaunady

 Warszawa

 Circus Market
 al. „Solidarności” 55

 Circus Market

 Nazwa sektora

 26.06.2021

 16:00

 6

 Ilość wolnych biletów

Już 26 czerwca 2021 roku w Circus Markecie (al. "Solidarności" 55 na warszawskiej Pradze) odbędzie się II europejski festiwal klaunady - Inwazja Klaunów!

Przed nami międzynarodowe targi sztuki pandemicznej na Pradze-Północ, których zadaniem jest ocalenie wyobraźni przez wirusem izolacji. A zjeżdżają na nie mistrzowie magii i ściemy: akrobaci, klauni, iluzjoniści, prawdziwi czarodzieje, a także dziennikarze z „Przeglądu nowocyrkowego”, Radia Dla Ciebie, miesięczników „Dialog” i „Teatr” oraz Brama TV.

Podczas konferencji naukowej „Cyrk przyszłości: imaginaria, fantazmaty, fiflaki, gagi” na zaproszenie fundacji "Zakochana Warszawa" eksperci z całego świata dyskutują o przyszłości rozrywki i szkolnictwa artystycznego, które przeżywa głęboki kryzys. Młodzi nie chcą być artystami cyrkowymi, nie chcą być artystami w ogóle, nie ufają autorytetom i mistrzom, wpadają w depresję, siedzą przed ekranami, słuchają rapu. W celu ożywienia rynku usług eventowych i zreformowania szkolnictwa zostaje powołana nowatorska uczelnia artystyczna – Akademia Magii i Ściemy – łącząca warsztat aktorski (nauka wiersza, piosenka, szermierka, jak zdobyć rolę?), cyrkowy (żonglerka, akrobatyka, kontorsja, psychologia objazdu) ze szkoleniem marketingowym (jak się sprzedać?), społecznym (rewitalizacja przez cyrk) z wiedzą magiczną (rzucanie zaklęć, teleportacja, bilokacja, telepatia, jasnowidzenie, pisanie grantów). Przygotowania do otwarcia Akademii Magii i Ściemy zostają przerwane przez inwazję cyberklaunów – armii robotów rozrywkowych, które po Dzikiej Stronie Wisły wycinają drzewa i rozpoczynają budowę Futurolandii – Parku Rozrywki Przyszłości, doinwestowanego przez milionera Lex Developer. Kiedy okazuje się, że w Futurolandii dzieci będą się bawiły nie z żywymi artystami, a z maszynami – animatronikami i roboklaunami – cyrkowcy wraz z aktorami oraz studentami Akademii Magii i Ściemy postanawiają zablokować wycinkę drzew i budowę zautomatyzowanego parku rozrywki. Lex Developer najpierw próbuje przyspieszyć budowę parku zwiększając moc obliczeniową cyberklaunów. Jednak kiedy maszyny wymykają mu się spod kontroli i próbują przejąć władzę nad ludźmi w ratuszu – będzie musiał zacząć współpracować z artystami, aby odeprzeć atak cyberklaunów. Dzięki zhakowaniu robotów udaje się oswoić technologię a Lex i klauny tworzą ultramegasupernowoczesną korporację eventowo-rozrywkową United Clowns.

Uwaga!
Rodziców małych dzieci ostrzegamy, że mamy też straszne klauny w scenariuszu. Prosimy więc o pomoc w przygotowaniu najmłodszych odbiorców do przeżywania strachu podczas przedstawienia.

Rozwiń