Warszawa

 Terminal Kultury Gocław
 ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 24

 02.10.2022

 19:00
 

Festiwal tańca współczesnego: International Movement Festival U:NEW – VIRAL VISIONS
TRIPLE BILL (TRZY SPEKTAKLE podczas jednego wieczoru)
Bilety: 20 zł

All Starts Now” – Zespół New Folk/ chor. Anna Gilla-Małuj / 20 min.
Kalia. Sny” – TEATR W MIĘDZYCZASIE, reż. i chor. Paulina Wysocka-Fularz / 25 min.
Cudna Wizja” (“Wunderkammer”) – Zappulla DMN Company / chor. Giovanni Zappulla, Palermo / Sycylia / 50 min.

Finałowy dzień festiwalu tańca współczesnego: International Movement Festival U:NEW organizowanego przez jego twórczynię, tancerkę, choreografkę i aktorkę, Agatę Życzkowską oraz Fundację Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’. Podczas wieczoru będzie można zobaczyć trzy prace choreograficzne „All Starts Now” – Zespół NEW FOLK z Warszawy, „Kalia. Sny” - TEATR W MIĘDZYCZASIE z Krzesławic oraz „Cudna Wizja – WUNDERKAMMER” w wykonaniu Zappulla DMN Company z Palermo na Sycylii. Na wszystkie spektakle obowiązuje jeden bilet.

PROGRAM WIECZORU

„All Starts Now” / Zespół New Folk
Koncepcja i choreografia: Anna Gilla-Małuj
wykonanie: Magdalena Badowska, Natalia Ceglińska, Julia Dąbrowska, Natalia Dąbrowska, Weronika Glinka, Weronika Goc, Antonina Gołofit, Antonina Grupińska, Anna Jakubczyk, Michalina Januchta, Zoe Marston, Mateusz Ofrecht, Julianna Pręgowska, Hanna Radziszewska, Joanna Rojek, Mikołaj Słomczyński, Mateusz Simonow, Katarzyna Starosta, Maja Szczerba, Matylda Szczerbicka, Helena Szelachowska, Karina Szutko, Marcin Wiktorowicz

Zespół New Folk działa przy Pałacu Młodzieży w Warszawie. W zeszłym roku obchodził 10-lecie istnienia. Opiekunką i choreografką grupy jest Anna Gilla-Małuj.
„All Starts Now”, czyli wszystko zaczyna się teraz, Twoja droga, Twoja przyszłość. Nie czekaj, działaj. Bądź uważny/a, bo każdy dzień to nowa szansa. Nasze życie nie staje się lepsze przez przypadek, staje się lepsze dzięki zmianom. I choć zmiana często budzi niepokój, to nie pozwól, aby strach powstrzymał Cię przed rozwojem, wzrostem, postępem. Pamiętaj, że każdy koniec jest początkiem czegoś nowego, a tylko jedna decyzja dzieli Cię od zupełnie innego życia. Jesteś gotowy/a?

„Kalia. Sny” / TEATR W MIĘDZYCZASIE
Reżyseria i choreografia: Paulina Wysocka-Fularz
Wykonanie: Agnieszka Czyszczoń, Katarzyna Dybcio, Klaudia Dynur, Julia Jelonek, Alicja Kucharska, Natalia Kornaus, Zuzanna Michta, Pola Pawlikowska, Monika Poterek, Paulina Stefańczyk, Klaudia Wilk

Usiądź wygodnie i zamknij oczy….wdech, wydech, wdech, wydech….. powoli zanurzasz się w świat, nad którym nie masz już kontroli…. obrazy chaotycznie przeplatają się, pozornie nie mając ze sobą nic wspólnego…..a w tle ciągle ta sama melodia……co chwilę coś wybija Cię z rytmu…..Twoje poczucie bezpieczeństwa okazuje się iluzją…. po chwili zapętlasz się…jesteś w nieskończonej opowieści…i nic dziwnego, że wszędzie widzisz kalie…..w końcu jutro ten ważny dzień….i ona……taka milcząca i niewinna……tajemnicza i hipnotyzująca…….a może to tylko zwykły kawałek chińskiego plastiku?

„CUDNA WIZJA – WUNDERKAMMER” / ZAPPULLA DMN COMPANY / PALERMO / SYCYLIA
Choreografia i reżyseria: Giovanni Zappulla
Kompozytor i wykonawca muzyki na żywo: Giuseppe Rizzo
Tancerki: Roberta D'Ignoti, Annachiara Trigili i Roberta Xafis

Zainspirowany ezoterycznym miejscem WUNDERKAMMER, które zawierało cuda, i w którym wystawianie cennych przedmiotów, niezwykle wyrafinowanych lub monstrualnych, naturalnych i sztucznych, wzbudzała zdumienie odwiedzających. Tytuł tego spektaklu daje klucz do odczytania tego doświadczenia choreograficznego. Po rytualnej scenografii trzy tancerki poruszają się w kontakcie z własną podświadomością. Atmosfera kobiecego snu utrzymuje publiczność w subtelnej równowadze między tym, co możliwe, a tym, co rzeczywiste, zawsze pozwalając na wyłonienie się niuansów uczuć, dźwięków, gestów i wszystkich elementów składających się na istotę ludzką. Wunderkammer to podróż w stan medytacji, w poszukiwaniu Transu, jak podróż do środka Ziemi, która w końcu wychodzi na światło. Bardzo ważna w spektaklu jest muzyka, która pojawia się na żywo dzięki wykonaniu Giuseppe Rizzo, gdzie oprócz tradycyjnych dźwięków, wykorzystane jest specjalne oprogramowanie stworzone przez kompozytora do tego spektaklu. Pozwala to na przekształcenie ruchów tancerek w dźwięki oraz umożliwia interakcję z istniejącą partyturą muzyczną.


Szczegółowy program na stronie:
http://fundacjarozwojuteatru.pl/pl/festival-unew-2022/
oraz
https://www.facebook.com/unewfestival
https://www.instagram.com/u_new_festival/

Kuratorka i dyrektorka festiwalu: Agata Życzkowska
Współpraca: Karina Szutko, Adriana Liwara, Bartłomiej Mamajek, Bastian Mamajek-Życzkowski
Produkcja i organizacja: Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ / HOTELOKO movement makers

Festiwal U:NEW finansuje HELIDARSTEA Agata Życzkowska oraz Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’

Patronat honorowy: Włoski Instytut Kultury w Warszawie
Patronat medialny: TVP Kultura, e-teatr, teatr dla wszystkich, warszawa ngo.pl, kwartalnik TANIEC, NN6T
Partnerzy: Centrum Promocji Kultury Praga Południe-Terminal Kultury Gocław, L'ESPACE ASDC/Palermo

Wolontariat:
Jeśli chcesz wziąć udział w wolontariacie w ramach festiwalu U:NEW, skontaktuj się z nami: [email protected]

CZYTAJ WIĘCEJ