• A
  • A+
  • A++
  •  

Wydarzenia

Zamówienie

Gołda Tencer i aktorzy Teatru Żydowskiego zapraszają na szlagiery kabaretu żydowskiego

 Tychy

 Teatr Mały w Tychach
 ul. Kard. Hlonda 1

 parter

 Nazwa sektora

 19.03.2023

 16:00

 96

 Ilość wolnych biletów

Gołda Tencer zaprasza: szlagiery żydowskiego kabaretu
Gołda Tencer zaprasza na wspólny wieczór pełen zabawy, humoru i znakomitej liryki żydowskiej. „Gołda Tencer zaprasza: szlagiery żydowskiego kabaretu” to niepowtarzalna okazja, by poznać kabaretową twórczość wybitnych polskich Żydów, takich jak Julian Tuwim, Jerzy Jurandot, Marian Hemar. Znakomici żonglerze żartu i humoru zabiorą nas w wyjątkową podróż do świata, którego już nie ma.
Teatr Żydowski w Warszawie wraz z Gołdą Tencer i zaproszonymi gośćmi przygotował wyjątkowy program, podczas którego artyści zaprezentują uwielbiane i wielokrotnie oklaskiwane szlagiery najsłynniejszych polskich autorów. Artyści zaśpiewajądla nas „Chiri bim, chiri bom”,„Bar mir bisti szejn”i słynny skecz Konrada Toma „Sęk”. W trakcie wieczoru usłyszymy także wzruszającą pieśń „Majn jidisze mame” w interpretacji Gołdy Tencer.
Każdy, komu drogi jest smak przedwojennego kabaretu literackiego, musi przyjąć zaproszenie na „Gołda Tencer zaprasza: szlagiery żydowskiego kabaretu”. To wyjątkowa lekcja polsko-żydowskiej kultury, która rozbłysła po odzyskaniu przez Polskę niepodległości i która w tak krótkim czasie zapisała się w naszej świadomości społecznej.
Wystąpią:
Gołda Tencer
Monika Chrząstowska
Ewa Dąbrowska
Sylwia Najah
Izabella Rzeszowska
Henryk Rajfer
Marek Węglarski
Wojciech Wiliński
Muzycy:
Teresa Wrońska – instrument klawiszowy
Marek Wroński – skrzypce
Dariusz Falana – klarnet

Rozwiń