• A
  • A+
  • A++
  •  

Wydarzenia

Zamówienie

Monodram Rozmówki działkowe

 Busko-Zdrój

 BSCK
 Al. Mickiewicza 22

 Stradivarius

 Nazwa sektora

 16.02.2023

 19:00

 43

 Ilość wolnych biletów

To było moje aktorskie marzenie. Często zadawałem sobie pytanie: Czy zdobędę się na to? Czy się odważę? Czy znajdę dobry powód, żeby samemu na scenie skupiać uwagę widza przez niemal godzinę? Jest świetna okazja, lepszej nie będzie. Jest bardzo dobry powód - tekst. Znakomity, wybitny tekst Adama Ochwanowskiego. Mistrzowskie, niezwykle naturalne połączenie elementów żartobliwych z kwestiami najwyższej rangi. "Rozmówki działkowe" mówią prawdę, bawią, poruszają i wzruszają. Adam pisał w czasie izolacji... a gdy skończył pomyślał o mnie. To wyróżnienie. To wyzwanie. Monodram to najtrudniejszy sprawdzian dla aktora. Intymne spotkanie z widzem i jednocześnie z samym sobą. Jestem gotów i czekam na spotkanie z publicznością.
Wojciech Jurewicz

"Pisać o wielkości poszczególnych strof byłoby nietaktem. Adam Ochwanowski w naszym rozumieniu nie mieści się w żadnej innej ocenie ponad to, że jest większy niż życie. Jesteśmy szczęśliwi i dumni z odkrycia Pana. (...) To co odnajdujemy w Pana arcydziełach jest skrzętnie skrywane w najrozmaitszych tonacjach, tak mistrzowsko instrumentowanych wykwintnym słowem." - tak o twórczości Adama Ochwanowskiego piszą Jadwiga Barańska i Jerzy Antczak, a tak o samym monodramie:
„Kochany Arcymistrzu Słowa,
Jesteśmy z Jadzią oczarowani monodramem. Po prostu powala. Wszystko jest w nim genialne, do bólu prawdziwe, dowcipne, współczesne. Co za rozpiętość tematów!!! Ich głębia.. Piękno i ostrość słowa…
A najgenialniejsze, że nikogo Pan nie obraża... jadąc po bandzie daje Pan świadectwo prawdzie i nostalgii!!! Tak Mistrzu. Jeszcze raz dziękujemy za ucztę duchową!!!”

„Gratulujemy. Kawał pięknej roboty... brawo!!! Zaskakuje prostota wykonawcy… i jego charyzma”.

Rozwiń