• A
  • A+
  • A++
  •  

Wydarzenia

Zamówienie

Tribute to Andrzej Zaucha

 Wrocław

 Stary Klasztor - Sala Witrażowa
 ul. Purkyniego 1

 12.03.2023

 19:00

 90 min.

 CZAS TRWANIA

 Ceny biletów

 45, 60 zł

TRIBUTE to ANDRZEJ ZAUCHA w Starym Klasztorze!

12 marca zapraszamy do Sali Witrażowej Starego Klasztoru na spotkanie z muzyką Andrzej Zauchy. Tym razem twórczość wybitnego polskiego wokalisty zostanie zinterpretowana i przedstawiona od damskiej strony. Koncert przygotuje i poprowadzi młoda, wrocławska wokalistka Wiktoria Bińczyk z zespołem.
TRIBUTE to ANDRZEJ ZAUCHA to projekt zrodzony z połączenia pasji pięciu niezależnych osobowości muzycznych. Zamiłowanie do piosenki polskiej, poezji śpiewanej, a przede wszystkim do utworów Mistrza Zauchy, okazało się ich wspólnym mianownikiem i dało efekt w postaci obszernego wachlarza aranżacji z elementami jazzu, bluesa i soulu-gatunków tak pokrewnych sercu i duszy Andrzeja Zauchy.
Wiktoria Bińczyk oraz profesjonalny zespół instrumentalny w składzie: Michał Kotowicz, Marcin Włodarczyk, Bartłomiej Libera, Adam Bławicki. Ten projekt to ich podziękowanie, upamiętnienie, hołd ku czci wybitnego artysty, wirtuoza, nieśmiertelnej duszy polskiej sceny muzycznej. W repertuarze usłyszeć można ich własne interpretacje mniej i bardziej znanych utworów Andrzeja Zauchy, solowych, a także tych które współtworzył z zespołem Dżamble.
C'est la vie, Bądź moim natchnieniem, Jak na lotni, Leniwy diabeł, Wymyśliłem Ciebie...to tylko niektóre z utworów, które usłyszycie Państwo w wykonaniu muzyków. Całą swoją wrażliwość, emocjonalność i doświadczenie sceniczne zamkną w lirycznych brzmieniach poezji śpiewanej otulonych dźwiękami gitary basowej, instrumentów klawiszowych, perkusji i saksofonu.
Ten projekt w końcu był, jest i będzie...ich serca biciem...

Rozwiń