• A
  • A+
  • A++
  •  

Wydarzenia

Zamówienie

Koncert etno-jazzowy Hanki Rybki z zespołem

 Łomianki

 Centrum Kultury w Łomiankach
 ul. Wiejska 12a

 sala widowiskowa

 Nazwa sektora

 25.02.2023

 18:00

 45

 Ilość wolnych biletów

Koncert etno-jazz Hanki Rybki z zespołem to zbiór utworów pochodzących z wielu i różnych stron świata. Inspiracją dla wykonawców jest prawdziwa muzyka ludowa, co sprawia, że koncert jest żywiołowy i energiczny oraz od czasu do czasu niestroniący od szczypty melancholii.

Promując swoją kulturę i podkreślając swoją tożsamość, na koncercie pojawia się autentyczna i wywodząca się z Podhala muzyka góralska, która umiejętnie przechodzi w muzykę ludową świata, od polskiej po bałkańską, w aranżacji etno-jazzowej.

W koncercie biorą udział znakomici muzycy, współpracujący również ze znanymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej i nie tylko.

Skład zespołu:
Hanka Rybka
Andrzej Jarząbek – skrzypce
Paweł Trebunia-Tutka – altówka
Robert Czech – kontrabas, basy
Leszek Szczerba – saksofon
Sławomir Berny – instr. perkusyjne

Hanka Rybka:
Wszechstronna wokalistka pochodząca z Podhala, dla której muzyka była i jest naturalnym dopełnieniem codziennego życia. Profesjonalistka w każdym calu. Od najmłodszych lat współpracowała z zespołami góralskimi działającymi pod patronatem Związku Podhalan, m.in. zaśpiewała partię solową Jadwigi w operze "Jadwisia spod Regli" Juliana Reimschüssla. Wspólnie z kapelą "Zokopiany" Jana Karpiela-Bułecki nagrała płyty z muzyką góralską – "Nuty spod hól" i "Ginie śnieżek po holach". Już w trakcie studiów wielokrotnie uczestniczyła w koncertach kapel i zespołów ludowych w kraju i za granicą (Niemcy, Francja, Bułgaria, Słowacja). Współpracowała z zespołami Brathanki, Skaldowie, gościnnie występowała także z zespołem Golec uOrkiestra oraz z Marylą Rodowicz, Ireną Santor, Haliną Frąckowiak. Przez jakiś czas współpracowała z krakowskim kabaretem Loch Camelot. Można ją także usłyszeć na płycie Marka Grechuty pt. "Niezwykłe miejsca". Dwukrotnie brała udział w warsztatach wokalnych w Letniej Akademii Mozartowskiej w Salzburgu.

W 2017 roku Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało dla Hanki Rybki specjalną nagrodę za wieloletnią działalność na niwie kultury i promowania Podhala.

W 2019 Hanka Rybka wraz z zespołem otrzymała z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczpospolitej Polskiej Brązowy Medal "Zasłużony Kulturze GLORIA ARTIS".

Rozwiń