• A
  • A+
  • A++
  •  

Wydarzenia

Zamówienie

19 Wiosen

 Warszawa

 Wolskie Centrum Kultury (Dom Społeczny)
 ul. Obozowa 85

 Miejsca nienumerowane

 Nazwa sektora

 14.04.2023

 20:00

 90 min.

 CZAS TRWANIA

 54

 Ilość wolnych biletów

19 WIOSEN – polski zespół grający w stylu aero nega barok punk. Powstał w 1989 w Łodzi. Oprócz oczywistej inspiracji punkiem (na którego wpływ powołują się członkowie zespołu w wielu publicznych wystąpieniach), można dostrzec w wieloletniej historii i w wielowarstwowym przekazie 19 WIOSEN taktykę nieustannego zacierania śladów i mnożenia znaków zapytania, która pozwala utrudniać prace krytyków muzycznych i specjalistów gatunkowych.

Sami członkowie lubią czasem nazywać swoją twórczość „punkiem poza czasem”, „spirytualem”, „samobójbrzmieniem”. Słychać tu bez wątpienia fascynację wczesnym big beatem i włoską piosenką z czasów świetności festiwalu w San Remo, ale też klasyką garażowego punk i rhytm’n’bluesa. Są jednak często dziwaczne i zaskakujące elementy dźwiękowe i tekstowe jakby z innych porządków czy galaktyk poznawczych co sprzyja przyciąganiu do siebie publiczności, o której powiedzenie, że jest różnorodna, będzie co najmniej krzywdzące.

Niedawno w grudniu 2022 w Łodzi odbył się nadzwyczajny koncert z okazji XXX lecia grupy ( wg. niektórych źródeł było to faktycznie 33 lecie) razem z niemniej legendarną grupą Starzy Singers. Abstrahując od dokładnej daty powstania grupy pewne jest to, że przez ponad trzy dekady wydali oficjalnie dokładnie 19 płyt, kaset i cd. Czy powstanie płyta numer 20 i zespół będzie kontynuował swą działalność przez kolejne lata, miejmy nadzieję, że będziemy mogli wszyscy jeszcze to na bieżąco weryfikować.

Skład w sezonie artystycznym 2022/2023:
Piotr Andrzejewski – bas
Wojciech Czyszczoń – bębny
Dziewczyna Rakieta – wokal
Grzegorz J. Fajngold – organy
Aleksander Gemel – gitara
Marcin Pryt – wokal

Rozwiń