• A
  • A+
  • A++
  •  

Wydarzenia

Zamówienie

Spotkanie Kartki z przeszłości „Przy(e)wracanie”

 Kraków

 Centrum Kultury Podgórza
 Ul. Sokolska

 Sala widowiskowa

 Nazwa sektora

 06.02.2023

 18:00

 50

 Ilość wolnych biletów

Spotkanie Kartki z przeszłości „Przy(e)wracanie”
Prowadząca: Agnieszka Wiktorowska-Chmielewska
Goście:
Katarzyna Klakla
Agnieszka Tyman
Agnieszka Żuchowska-Arendt
Jarosław Księżyk
Spotkanie wokół antologii poezji „Przy(e)wracanie”, Księgarnia Akademicka, 2022
Wspólnie z autorkami przy pomocy poezji pogrzebiemy w przeszłości. Poszukamy też odpowiedzi na dylemat, z którym każdemu prędzej czy później przyjdzie się zmierzyć: Czy potrzeba przywracania minionego, zderzania się z przeszłością służy osadzaniu tożsamości na solidnym fundamencie czy okazuje się raczej przewracaniem w drodze ku nowemu? Zatem lepiej sięgać po wspomnienia czy jednak iść w zaparte, bez oglądania się za siebie?
Porozmawiamy także z Jarosławem Księżykiem, prezesem Stowarzyszenia Literatura Autorów, które jest organizatorem oraz współtwórcą antologii, o roli literatury i autora we współczesnym świecie.
Katarzyna Klakla - poetka, pisarka, absolwentka Studiów Literacko-Artystycznych na UJ, studiów magisterskich i doktoranckich na Wydziale Architektury oraz pedagogicznych jako nauczyciel rysunku i fotografii. Autorka „Żałoby po kocie”, powieści „Łotrzyca”, zbioru opowiadać „Czerwony las”.
Iskra Agnieszka Tyman - osoba o wielu przydomkach i przymiotach; poetka, tłumaczka, aktywistka, malarka, graficzka, ilustratorka, akompaniatorka, wokalistka, instrumentalistka.
Agnieszka Żuchowska-Arendt - tłumaczka kilkudziesięciu książek z języka serbskiego, chorwackiego oraz słoweńskiego. Poetka i autorka „Biała masa tabletek” 2005, „Znikomat” 2009, „Gutenmorgen” 2019, „Wieszaki i pogrzebacze” 2022.
Jarosław Księżyk – prezes Stowarzyszenia Absolwentów, Wykładowców i Słuchaczy Studium Literacko-Artystycznego UJ w Krakowie, absolwent Studiów Literacko-Artystycznych na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, uczestnik „Warsztatów Literackich” pod kierownictwem Krzysztofa Siwczyka. Autor Indukcji oraz Pytii 44. Pisze prozę niedającą się zakwalifikować do jednego gatunku, na ogół nacechowaną fantastyką naukową.
Wstęp : 1 zł

Rozwiń