Toruń

 Aula UMK
 ul. Gagarina 11

 08.02.2019

 20:00
 

STANISŁAWA CELIŃSKA „MALINOWA”

„Malinowa…” to nowa, studyjna płyta, składa się z 14 premierowych utworów w wykonaniu niepowtarzalnej i charyzmatycznej Stanisławy Celińskiej. Płyta wyczekiwana przez wielbicieli Artystki od sukcesu „Atramentowej” (status podwójnej Platynowej Płyty), zainspirowana spotkaniami i rozmowami z fanami.
Stanisława Celińska kontynuuje docenioną już przez publiczność rolę doskonałej pieśniarki, która wie jak przyciągnąć słuchacza i na czas koncertu wprowadzić w kameralny nastrój.
W warstwie tekstowej materiał to w większości autorskie teksty Stanisławy Celińskiej i trzy piosenki napisane przez Dorotę Czupkiewicz. Za muzykę, aranżacje i produkcję - podobnie jak przy poprzednich płytach - odpowiedzialny jest Maciej Muraszko, który tym razem wzbogacił ją o nowe brzmienia. Niespodzianką jest utwór Ja-tu, Ty-tam zaśpiewany w duecie z Piotrem Fronczewskim oraz gościnny udział akordeonisty Marcina Wyrostka.
Twórcy płyty „Malinowa” Stanisława Celińska i Maciej Muraszko otrzymali w 2019 roku nagrodę muzyczną Fryderyki 2019 w kategorii: Album Roku Muzyka Poetycka.

Traklista
1.Już nie trzeba mi…

 1. Drzewo
 2. Mija raz dwa
 3. Ja-tu, Ty-tam
 4. Słowa
 5. Wybacz…
 6. Gdzie jesteś dziewczyno
 7. Nie chcę inaczej
  9.Malinowa herbatka
 8. Otwórz oczy…
 9. Korali sznur
 10. Maskarada
 11. Cudem jest świat
 12. Dzielić się miłością
  Słowa – Stanisława Celińska
  (poza utworami "Mija raz dwa” oraz "Ja-tu, Ty- tam” do tekstów Doroty Czupkiewicz)
  Muzyka – Maciej Muraszko
  Gościnnie na płycie:
  Piotr Fronczewski – śpiew,
  Marcin Wyrostek – akordeon oraz chór "Zaczarowana melodia" ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Gostyniu pod dyrekcją Ewy Kuśnierek.
  Aranżacja oraz produkcja muzyczna – Maciej Muraszko
  Realizacja dźwięku, miks i mastering – Sergiusz Supron
  W nagraniach udział wzięli: Wojciech Olszewski, Kuba Frydrych, Krzysztof Samela, Julia Muraszko, Wojciech Czemplik, Tomasz Lisiecki, Paweł Pełczyński,Janusz Muraszko i Maciej Muraszko.

Maciej Muraszko
Wszechstronny muzyk, kompozytor, aranżer i producent muzyczny, absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu. Współpracował z wieloma artystami, m.in. z Marylą Rodowicz, Zbigniewem Górnym, Ryszardem Rynkowskim, Michałem Bajorem, Robertem Janowskim, Rudi Schubertem, Mieczysławem Szcześniakiem, Maciejem Maleńczukiem, Edytą Górniak, Zbigniewem Wodeckim, Bogusławem Mecem, Alicją Majewską, Piotrem Gąsowskim, Krzesimirem Dębskim, Kevinem Davisem oraz Nippim Noyą, a także z Orkiestrą Polskiego Radia i Telewizji w Poznaniu, Orkiestrą Alex Band, Państwową Filharmonią w Poznaniu oraz Filharmonią Narodową w Warszawie.

Jest twórcą muzyki do filmów dokumentalnych (m.in. „Wracając do Marka” – dokument o Marku Hłasce) i reklamowych (laureat nagrody TYTANA) oraz muzyki filmowej, teatralnej (m.in. „Pinokio”, „Król Ubu”, „Toksyny”) i współczesnej (m.in. Warszawska Jesień, Tryptyk „Wierchy” na 70-ciu perkusistów, organy i chór wykonany w Poznaniu, Genewie i w Barcelonie). Za muzykę do filmu Wiesława Saniewskiego „Bezmiar Sprawiedliwości” otrzymał nagrodę publiczności „Jańcio Wodnik” na XIV Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Filmowej „Prowincjonalia 2007”.

CZYTAJ WIĘCEJ