• A
  • A+
  • A++
  •  

Wydarzenia

Zamówienie

Repertuar

Koncert zespołu „Pod Strzechą”

Korzenie muzyki uprawianej przez zespół „Pod Strzechą” sięgają do piosenki studenckiej, harcerskiej, poetyckiej, autorskiej. Od momentu powstania w 1985 roku do roku 2001, kiedy grupa zawiesiła działalność koncertową, ukazały się trzy wydawnictwa zespołu: 1991 – kaseta Na kredyt, 1993 – kaseta Od poniedziałku oraz 2000 płyta Dziwna ta miłość.

Muzycy postanowili wrócić na scenę w 2017 roku. Pierwszy koncert po reaktywacji odbył się w radomskim klubie Cargo. W maju 2018 roku ukazała się kolejna płyta zespołu Na przekór prognozom, zawierająca nowe aranżacje piosenek zarejestrowanych na poprzednich wydawnictwach.

Obecnie grupa „Pod Strzechą” koncertuje, dzieląc się swoją muzyką i refleksjami nad życiem, zapisanymi w autorskich tekstach wykonywanych piosenek. Wyjątkowy klimat recitalu tworzą wokale o ciekawej, ciepłej barwie oraz charakterystycznie brzmiące gitary. Program koncertu wypełniają piosenki z najnowszej płyty Drogowskazy, która ukazała się w maju 2021 roku oraz starsze utwory zespołu.

Skład zespołu:

BEATA KOPTAS – wokal
MONIKA MOSIONEK – wokal
ARTUR FIERZBIK – gitara
ARTUR STĘPIEŃ – gitara
WOJCIECH KOPTAS – gitary basowe

Rozwiń
Data Miejsce Bilety
2023-04-13 18:00 Kozienice, Kozienicki Dom Kultury - sala koncertowo-kinowa bilety: 264 kup bilet