Znajdź

 Wydarzenie

 Wybierz

 Miejsca

 Wypełnij

 Formularz

 Opłać

 Bilet

Repertuar

Slyde "Maanam być lepiej"

Slyde „Maanam być lepiej”, spektakl taneczny

choreogr. i stylizacja: Izabella Borkowska, przygotowanie wokalne: Magdalena Ptaszyńska

reż. i scenogr.: Darek Sikorski

wyst.: Aleksandra Bechcicka, Aleksandra Crisanti, Karolina Delura, Marta Domagała-Witkowska, Marta Gajuk, Daniel Harry Jarociński, Sylwia Rusak, Aleksandra Stegienko

Spektakl pt. „Maanam być lepiej”, 6. premiera grupy tanecznej Slyde, jest wyrazem nieustannych poszukiwań twórców i zespołu. Tym razem będzie to monografia zespołu Maanam i twórczości Olgi Jackowskiej KORY.

Postanowienie uwolnienia wyobraźni – materiał literacki i muzyczny potraktowany jako pretekst do plastycznego, teatralnego, wokalnego i tanecznego opowiedzenia historii. Rzecz dzieje się w „(…) moim śnie, cudownym śnie (…)”.

Jest to sen i wspomnienie Mężczyzny o Kobiecie. O Jej wcześniejszym, teraźniejszym i przyszłym życiu. W snach pojawiają się straszne i śmieszne, realne i wyimaginowane postaci z jej życia. Smutek i radość, miłość i nienawiść, życie i śmierć spotykają się w piosenkach KORY i na scenie.

Tancerze mają szczególnie trudne zadanie: oprócz wykonywania choreografii będą śpiewać i na nowo interpretować teksty KORY. Teksty te będą też mówione jak wiersze, pomiędzy układami tanecznymi. Wszystko po to, aby jak najtrafniej oddać piękno i niezwykłość twórczości KORY i Maanamu. Jest to też próba nowego spojrzenia na piosenki zespołu i przybliżenie ich młodszemu pokoleniu.

BILETY: 5 PLN

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
15 grudnia 17:00 Warszawa, Dom Kultury Śródmieście
BILETY