Wydarzenia

Zamówienie

Repertuar

Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz oraz Warsaw Opera Quartet - Żyć się chce

Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz oraz Warsaw Opera Quartet - "Alicja Majewska - Żyć się chce"

Album z premierowym materiałem Alicji Majewskiej to jak zwykle wydarzenie dużego kalibru. Dwa i pół roku po płycie "Wszystko może się stać" ikona polskiej piosenki powraca z kolekcją nagrań. W typowy dla siebie sposób łączy tu nieustającą pogodę ducha z refleksją dotyczącą spraw istotnych. Apetyt na życie z żalem i łzami. Własne słońce z nocą i mgłą. Wszak cytując fragment pieśni tytułowej: "rzeczy tylko dwie są trwałe - radość i ból istnienia".
Jak tłumaczy sama artystka: "drugi "Żagiel" już nie powstanie", ale podejście do repertuaru zawsze jest u niej podobne. To ogromna uczciwość wobec słuchacza i dbałość o jak najwyższą jakość muzyczną i literacką. Tym razem do tradycyjnie wykwintnych kompozycji Włodzimierza Korcza napisali teksty znakomici autorzy - Magda Czapińska, Andrzej Sikorowski, Tomasz Misiak, Artur Andrus. Wykorzystano też "wyjęty z szuflady" tekst Wojciecha Młynarskiego sprzed kilkunastu lat. Nikt nie zinterpretowałby tych utworów lepiej od Majewskiej - trafniej, z większym wyczuciem i klasą.
W programie "Żyć się chce" znalazły się też dwie szczególne piosenki. "Żal niebieski" to skromny hołd dla zmarłego przed dwu laty przyjaciela artystki, Zbigniewa Wodeckiego, pióra Moniki Partyk. Zaś funkcję bonus tracku pełni tu "Przed nocą i mgłą", czyli doskonale znana kompozycja kojarzona z serialem "07 zgłoś się". Niegdyś zarejestrowana w radiu, ta perełka po raz pierwszy ukazuje się na płycie w wykonaniu Alicji Majewskiej - w wyjątkowej, przygotowanej przez Włodzimierza Korcza wersji, z towarzyszeniem czarujących partii saksofonu Henryka Miśkiewicza.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
23 września 19:00 Słupsk, Polska Filharmonia Sinfonia Baltica
brak biletów
26 września 18:00 Gniezno, Aula Szkoła Pomnik Gniezno
KUP BILET
07 października 20:30 Warszawa, Kuźnia Kulturalna
KUP BILET
18 października 17:00 Wołomin, Powiatowe Centrum Kultury Fabryczka
brak biletów
31 października 18:00 Bydgoszcz, Filharmonia Pomorska
KUP BILET
09 listopada 19:00 Zielona Góra, Filharmonia Zielonogórska, sala MCM
KUP BILET
29 listopada 16:00 Olsztyn, Warmińsko - Mazurska Filharmonia im. F. Nowowiejskiego
KUP BILET
17 grudnia 19:00 Ostrów Wielkopolski, Ostrowskie Centrum Kultury
KUP BILET
11 stycznia 19:00 Rzeszów, Filharmonia Podkarpacka
KUP BILET
18 stycznia 19:00 Lublin, Centrum Spotkania Kultur
KUP BILET
28 lutego 19:00 Kraków, ICE Kraków Congress Centre
KUP BILET