• A
  • A+
  • A++
  •  

Wydarzenia

Zamówienie

Repertuar

Kolacja dla głupca - autor Francis Veber

"Kolacja dla głupca" to jedna z najlepszych komedii teatralnych na świecie. Jej autor Francis Veber, francuski scenarzysta i reżyser jest znany przede wszystkim jako autor filmu "Pechowiec" ze słynnym komikiem Pierrem Richardem w tytułowej roli.
Pierre Brochant, bogaty wydawca bestsellerów, wraz z przyjaciółmi z paryskich wyższych sfer urządza raz w tygodniu swoisty, a zarazem okrutny turniej zwany "kolacją dla głupca". Istotą konkursu jest przyprowadzenie ze sobą na wspomnianą kolację największego nieudacznika - wygrywa ten, kto przyprowadzi największego głupca. Pierre jest przekonany o wygranej - jego "gość" to François Pignon, wyjątkowo nierozgarnięty księgowy z ministerstwa finansów, którego pasją jest budowanie makiet z zapałek. Niestety, tuż przed kolacją Pierre'owi wypada dysk... i to jest dopiero początek jego nieszczęść. A wszystko przez pana Pignona, który pomimo najszczerszych chęci wciąga Pierre'a w istny wir kłopotów.
Zapraszamy!

Czas trwania 2h z przerwą

Autor: Francis Veber (scenarzysta i autor m.in. Tajemniczy blondyn w czarnym bucie oraz Powrót tajemniczego blondyna z Pierre'em Richardem w rolach głównych, Pechowiec, Zabawka, Kolacja dla palantów, Plotka, Upierdliwiec)

Reżyseria: Zdzisław Derebecki
Obsada: Adrianna Jendroszek, Dominika Mrozowska, Małgorzata Wiercioch, Bartosz Budny, Wojciech Kowalski, Piotr Krótki, Adam Lisewski
Spektakl w wykonaniu Bałtyckiego Teatru Dramatycznego
Premiera: 2019-01-23

Rozwiń
Data Miejsce Bilety
2023-02-26 15:00 Gdańsk, Scena Teatralna w Domu Technika NOT bilety: 35 kup bilet
2023-02-26 18:00 Gdańsk, Scena Teatralna w Domu Technika NOT bilety: 51 kup bilet