Wydarzenia

Zamówienie

Repertuar

Krzemyk & Harry | koncert

Krzemyk&Harry to najnowsza odsłona sekcji rytmicznej Krzemiński/Hejmann. Zimnofalowe, transowe piosenki, których charakterystycznym elementem jest wyrazisty groove w połączeniu z wpadającymi w ucho melodiami. To gwarancja niezwykłych doznań muzycznych i gratka dla każdego melomana ceniącego niecodzienne muzyczne zestawienia. Muzycy spotkali się, grając w zespole Variete w 2006 i od tej pory chętnie razem współpracują. W listopadzie zagrają koncert w ramach Artus Festival.

Tomasz Krzemiński to charakterystyczny i lubiany basista, kontrabasista oraz wokalista. Znany jest ze swoich spektakularnych występów ulicznych i solowych interpretacji muzyki z dwudziestolecia międzywojennego, którymi czaruje publiczność nie tylko w salach koncertowych, ale i na toruńskiej Starówce. Jest muzykiem Teatru Ochoty. Sięga po różne style muzyczne – współtworzył awangardową Neumę, rockową Dopaminę, a także grał na basie w kultowym Variete. Jarosław Hejmann to ceniony perkusista i realizator dźwięku, a także muzyk zespołów Dubska, Miasto, Dopamina i Variete.

Projekt Krzemyk&Harry jest wynikiem wieloletniej przyjaźni muzycznej. Muzycy po raz pierwszy spotkali się jako sekcja rytmiczna zespołu Variete. Następnie wraz z Dymitrem Czabańskim stworzyli formację Dopamina. Owocem tej współpracy jest album Fala. Niedawno premierę miała ich pierwsza wspólna kompozycja Medialny krzyk.

W czasie koncertu wystąpią:

Krzemyk – Tomek Krzemiński (bas, śpiew, kompozycje, łobuzerka) Harry – Jarek Hejmann (bębny, instrumenty perkusyjne, klawisze, elektronika, produkcja, dobry duch)
Rozwiń
Data Godzina Miejsce
06 listopada 19:00 Toruń, Centrum Kultury Dwór Artusa
KUP BILET