Wydarzenia

Zamówienie

Repertuar

Kryminalny czwartek: Z policyjnego Archiwum X

Rozpoczynamy nowy cykl w Amfiteatrze - "Kryminalny czwartek", w ramach którego będziemy zapraszać Was na spotkania, wykłady, a nawet warsztaty dotyczące kryminalistyki, psychologii, socjologii... Wszystko z dreszczykiem!

Temat pierwszego spotkania: Z policyjnego archiwum X

Policyjne archiwa X zajmują się analizą spraw nierozwiązanych sprzed lat. Często podejmują sprawy zabójstw, gdzie miejsce ukrycia ciała ofiary pozostaje nieznane. Stosują niestandardowe metody śledcze oraz korzystają z możliwości współczesnej kryminalistyki, takie jak badania genetyczne, powoływanie biegłych z zakresu poszukiwania zwłok, wykorzystanie sonaru i georadaru, a także psów do wyszukiwania zapachu zmarłych.

Sprawy te często prowadzą do osądzenia zbrodni po wielu latach od jej popełnienia, ale takie działania są bardzo potrzebne dla sprawnego funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości. Wykład odnosić się będzie również do konkretnych przypadków, przy których działało krakowskie Archiwum X – zapowiada kryminolog dr Joanna Strojer-Polańska.

Joanna Stojer-Polańska jest wykładowcą akademickim z zakresu kryminalistyki i zwalczania przestępczości, na Uniwersytecie SWPS prowadzi zajęcia z ciemnej liczby przestępstw. Popularyzatorka nauki. Prowadzi zajęcia na uniwersytetach dzieci – warsztaty o śladach, wykłady o zwierzętach na służbie i zajęcia, na których uczestnicy rozwiązują zagadki kryminalne.

Bilety: 20 zł na biletyna.pl.

Liczba miejsc ograniczona!

Spotkanie dla osób PEŁNOLETNICH.

Miejsce: Kawiarnia Artystyczna, ul. Parkowa 1

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
01 października 18:00 Radom, MOK "Amfiteatr" - Kawiarnia Artystyczna
KUP BILET