Repertuar

23. POEZJA NA MURACH

Poezja na murach to czerwcowy koncert poetycki, który odbywa się cyklicznie od 1998 r.
W ramach imprezy w Dzierżoniowie wystapili m.in. Anna Szałapak, Mariusz Lubomski, Beata Rybotycka, stare Dobre Małżeństwo, Stanisław Soyka, Grzegorz Turnau, Czerwony Tulipan, Szymon Zychowicz i wielu innych Artystów.
W tym wyjątkowym roku średniowieczne Mury Obronne, zastapi scena Kinoteatru Zbyszek na której 18 czerwca zagrają i zaśpiewają dla Państwa:
PONKI VERTERS
KWARTET PROFORMA
RAZ DWA TRZY

Koncert Ponki Verters - Szalony, zielony bez, to wydarzenie dla wszystkich miłośnikówpolskiej piosenki.
W repertuarze największe przeboje z tekstami Agnieszki Osieckiej min. Niech żyje bal, Nie spoczniemy, Jan serce, Małgośka i wiele innych.
Vintagowe brzmienia i nowoczesne aranżacje, akustyczne instrumentarium
i dużo śpiewania, stanowią mieszankę, która na długo zapada w pamięć.
Ponki Verters to artystyczne spotkanie dwóch osobowości: basisty, kompozytora Marcina Kleibera i aktorki, wokalistki Katarzyny Hołtry.

KWARTET PROFORMA
Cechą charakterystyczną Kwartetu są bogate aranżacje i rozpoznawalne brzmienie, w którym dużą rolę oprócz instrumentarium podstawowego grają również kontrabas, akordeon, mandolina i różne instrumenty perkusyjne.
Podczas swojej już ponad 20-letniej działalności Kwartet ProForma zagrał ponad 800 koncertów w całej Polsce oraz za granicą (Niemcy, Ukraina, USA).
RAZ DWA TRZY
„30 lat jak jeden koncert…”

30 lat temu, na korytarzu akademika w Zielonej Górze trójka młodych ludzi zagrała pierwsze wspólne dźwięki i zaczęła się historia.
Historia zespołu, który pozostał wierny sobie i swojej muzycznej drodze, konsekwentnie krocząc z boku głównego nurtu.
Historia zespołu, który w tylko sobie znany sposób potrafił połączyć talent literacki Adama Nowaka z muzyczną finezją i fantazją, wytwarzając swój własny, charakterystyczny i rozpoznawalny muzyczno - literacki język.
Zespołu, który w niedościgniony sposób zinterpretował piosenki A.Osieckiej i W.Młynarskiego - z pełnym szacunkiem dla pierwowzorów.
Nadto zespołu, który przez te wszystkie lata zbudował ogromną więź ze słuchaczami, grając tysiące koncertów – od małych klubów po wielkie sale koncertowe.
To właśnie koncerty stały się znakiem rozpoznawczym „Raz, Dwa, Trzy” - jego swoistym DNA.

Koncertami również - bez wielkich fet, akademii i transmisji, pragniemy uczcić Naszą z Wami przyjaźń i wyrazić wdzięczność za to, że z nami jesteście.

Te 30 lat minęło nam jak jeden koncert !

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
18 czerwca 19:00 Dzierżoniów, Kinoteatr "Zbyszek" kup bilet