• A
  • A+
  • A++
  •  

Wydarzenia

Zamówienie

Repertuar

YAKARI i wielka podróż

Prelekcja: Stany Zjednoczone
Geografia Stanów Zjednoczonych. Kim byli rdzenni mieszkańcy Ameryki – Indianie? Co to jest odwaga? Czy łatwo stworzyć adaptację filmową komiksu?

Yakari i wielka podróż -reż. X. Giacometti, T. Genkel / Francja, Niemcy, Belgia / 2020 / animowany/ 83'

Yakari pochodzi z plemienia Siuksów. Wspólnie z bliskimi przemierza prerię śladami bizonów. Jednak pewnego dnia chłopiec oddziela się od krewnych i sam podąża za dzikim mustangiem. Ta podróż na zawsze zmieni jego życie.
Yakari pragnie dorosnąć i stać się pełnoprawnym członkiem plemienia. Chcąc udowodnić swoją odwagę, wyrusza w samotną podróż w pogoni za dzikim mustangiem – Małym Piorunem, którego zamierza oswoić. Wyprawa okazuje się jednak czymś więcej, niż mógł się spodziewać. Chłopiec otrzymuje od Wielkiego Orła pióro, a wraz z nim – zdolność porozumiewania się ze zwierzętami. Czy mały Siuks będzie umiał wykorzystać ten niezwykły dar w podróży przez dziką prerię? Pełnometrażowa animacja o Yakarim jest adaptacją serii komiksów autorstwa scenarzysty Joba (André Jobin) i rysownika Deriba (Claude de Ribaupierre). Polskim widzom znany jest również serial Yakari.

Rozwiń
Data Miejsce Bilety
2023-02-02 11:00 Busko-Zdrój, BSCK - kino Zdrój bilety: 238 kup bilet