• A
  • A+
  • A++
  •  

Wydarzenia

Zamówienie

Repertuar

Stosunki na szczycie | BTD

STOSUNKI NA SZCZYCIE
Kolejna znakomita angielska farsa w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym. Po ogromnym sukcesie sztuk: „Mayday” i „Kochane pieniążki” wracamy z ukochanym przez naszych Widzów gatunkiem, który bawi do łez, ale i zmusza do refleksji.
„Stosunki na szczycie” Edwarda Taylora zaczynają się niewinnie, od planowanego spotkania wysokich urzędników Unii Europejskiej w luksusowym apartamencie w Paryżu. Gra idzie o nie byle jaką stawkę: sir Clive Partridge, wysoki urzędnik Brytyjskiej Komisji Wspólnego Rynku czeka na Jaquesa Berri, komisarza ds. Handlu, który ma zdecydować o ewentualnym poparciu kandydatury Partridge’a na stanowisko Przewodniczącego Komisji… Ale jak to w życiu, a szczególnie w farsie bywa wszystko zaczyna iść nie tak… Nieszczęścia sir Clive’a Partridge’a zaczynają się od zagubionej walizki i niespodziewanej wizyty kochanki, a dalej… Dalej jest tylko gorzej, czyli… śmieszniej!
Grana w oszałamiającym tempie, z piętrzącymi się komicznymi sytuacjami i dialogami pełnymi angielskiego humoru farsa z życia wyższych sfer jest idealną propozycją, którzy szukają w teatrze rozrywki na najwyższym poziomie. Zapraszamy!

Reżyseria: Wojciech Rogowski
Premiera: 31 grudnia 2022 r.
Autor: Edward Taylor
Tytuł oryginalny: A Rise in the Market
Obsada: Bernadetta Burszta, Żanetta Gruszczyńska-Ogonowska Beata Niedziela Marcin Borchardt Adam Lisewski Wojciech Kowalski Wojciech Rogowski
Inspicjent: Izabela Rogowska
Scenografia/Kostiumy: Beata Jasionek
Dramaturgia/Oprawa muzyczna: Tomasz Ogonowski
Przekład: Elżbieta Woźniak

Rozwiń
Data Miejsce Bilety
2023-03-08 19:00 Nowogard, Kino Orzeł Nowogardzki Dom Kultury bilety: 0 brak biletów