• A
  • A+
  • A++
  •  

Wydarzenia

Zamówienie

Repertuar

Koncert inauguracyjny wystawy malarstwa Ivana Marchuka pt. „Archetyp Wolności"

Koncert będzie szansą by poznać twórczość polsko - ukraińskiego zespołu Zazula, który specjalizuje się w technice „śpiewu białego". Koncert uświetni ukraińska gwiazda aktorstwa i telewizji, Pani Daria Tregubova, która przybliży nam poezję uwielbianą przez samego Mistrza, Ivana Marchuka.

ZAZULA

Koncert wokalno-instrumentalny polsko-ukraińskiego zespołu folkowego specjalizujacego się w technice „śpiewu białego". W swojej twórczości zespół sięga do korzeni muzyki ludowej krajów słowiańskich, w szczególności czerpiąc ze wspólnoty polskiego i ukraińskiego dziedzictwa kulturowego.

Ideą, której hołduje zespół Zazula od samego początku jego istnienia jest budowanie mostów miedzy narodem polskim i ukraińskim.

Technika białego śpiewu sięga nie tylko do korzeni wokalnego wykonawstwa prostej muzyki ludu. Jej charakter przede wszystkim pobudza pierwotne instynkty, które łączą wszystkich odbiorców w nieświadomy sposób, pozwalając na chwilę oderwać się od rzeczywistości. Dlatego połączenie takiej muzyki oraz obrazu (oczywiście w sposób adekwatny do charakteru projektu), daje efekt niewspółmierny do tego jaki uzyskać można za pomocą tradycyjnych bądź rozrywkowych instrumentów muzycznych.

Muzyka jest naszą pasją. Pragniemy zachęcić Was do wzięcia udziału w przygodzie, jaką jest odkrywanie wielowiekowej spuścizny słowiańskich artystów ludowych. To także osobisty hołd i praca na rzecz pamięci o pieśniach naszych przodków.

W skład zespołu wchodzą: Anna Zagórska, Aleksandra Myczkowska-Ćwiek, Anna Kushnir, Magdalena Krakowiak, Karolina Włodarczyk oraz Anna Łukawska.

Ponadto, na pianinie gra aranżer zespołu Jarema Jarosiński, na gitarze elektrycznej Krzysztof Łochowicz, na gitarze basowej Paweł Bomert, na perkusji Wojciech Bylica, na saksofonie Marcin Świderski, na bandurze Olha Pylypiv.

DARIA TREGUBOVA

Daria Tregubova to znana Ukraińska prezenterka telewizyjna, aktorka, scenarzystka, producentka i reżyserka. Prowadząca jednego z najbardziej popularnych śniadaniowych programów w Ukrainie w telewizji "Inter" przez wielu lat. Jest ceniona jako energiczna prowadnica programów : "Wszystko będzie dobre", "Bitew wróżbici ", "W tym momencie rok później", „X-Factor".

Laureatka wielu nagród, otrzymała tytuł najlepszej prezenterki telewizyjnej Ukrainy według magazynu EGO. Od 2018 roku Daria Tregubova prowadzi projekt poetycki "Dasha czyta", w którym nagrywa dzieła ukraińskich poetów we własnym wykonaniu i zdobyła tym miliony fanów na całym świecie. Koncerty „Dasha czyta" są dziś równie popularne i pożądane jak występy innych znanych artystów i stanowią bardzo nowoczesną formę kontaktu z widzem.

Prowadzenie koncertu: Weronika Marczuk

Rozwiń
Data Miejsce Bilety
2023-02-23 19:30 Kraków, NCK, Nowohuckie Centrum Kultury - Scena NCK bilety: 314 kup bilet