• A
  • A+
  • A++
  •  

Wydarzenia

Zamówienie

Repertuar

Spotkanie autorskie z Anną Dziewit-Meller

Anna Dziewit – Meller urodziła się w 1981 roku w Chorzowie. To utalentowana, młoda piosenkarka, dziennikarka, pisarka i autorka reportaży. Jest założycielką polskiego, kobiecego zespołu rockowego „Andy”. Został on założony w 2001 roku. Grała koncerty z takimi gwiazdami, jak „T.Love” i „Myslovitz”, „Cool Kids of Death” i „Komety”. Zespół znany był nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Występował m.in. w Chinach, Tibilisi, Budapeszcie czy Berlinie. Mężem tej autorki wielu książek jest znany dziennikarz i prezenter telewizyjny Marcin Meller.

Anna Dziewit-Meller – nie tylko piosenkarka, ale także aktorka licznych książek

W momencie, gdy zakończyła się kariera muzyczna Anny Dziewit-Meller, autorka odnalazła nowy pomysł na siebie - rozpoczęła karierę literacką. Wraz z Agnieszką Drotkiewicz wydała książki z wywiadami: „Głośniej! Romowy z pisarkami” i „Teoria trutnia i inne. Rozmowy z mężczyznami”. Anna Meller jest również współautorką wraz z mężem Marcinem Mellerem, głośnego reportażu „Gumardżos, opowieści z Gruzji”. Książka została opublikowana w 2018 roku przez W.A.B. W 2012 roku pisarka wydała swoją debiutancką powieść „Disko”, która spotkała się z bardzo dużym uznaniem odbiorców. Wśród pozytywnie nastawionych do niej osób znaleźli się nie tylko czytelnicy, ale również spora grupa krytyków. W 2016 roku na rynku pojawiła się kolejna powieść pisarki pod tytułem „Góra Tajget”, wydawnictwa Wielka Litera. Czytelnicy spotykają się w niej z trudnym tematem zbrodni II wojny światowej. W 2022 roku na rynku pojawiła się nowa książka pisarki pt.: „Darcie Pierza”. Jest ona opowieścią o silnych, mądrych, często niedocenionych kobietach.
Anna Dziewit -Meller i jej kanał BUK BUK

Anna Dziewit-Meller prowadzi cieszący się dużym zainteresowaniem popularny kanał na YouTubie „BUK BUK”. Autorka recenzuje na nim książki, prowadzi rozmowy z polskimi i zagranicznymi pisarzami, krytykami literatury, dziennikarzami, aktorami i innymi mniej lub więcej znanymi postaciami ze świata szeroko pojętej kultury i sztuki.

Rozwiń
Data Miejsce Bilety
2023-02-26 16:00 Rydułtowy, Rydułtowskie Centrum Kultury FENIKS - Sala Zajęć bilety: 84 kup bilet