• A
  • A+
  • A++
  •  

Wydarzenia

Zamówienie

Repertuar

Koncert Walentynkowy - Maria Korecka Soszkowska

Zapraszamy do Sali Koncertowej Fryderyk na Walentynkowy Koncert Chopinowski 14 lutego o godz. 17.30.

Obok kompozycji największego romantyka wszech czasów Fryderyka Chopina będzie również okazja posłuchać "Sonaty Księżycowej” Ludwiga van Beethovena, której dźwięki poruszą czułe struny w sercach Zakochanych!

To wszystko przy nastrojowych świecach w naszej pięknej Sali Koncertowej Fryderyk.
W przerwie koncertu uraczymy Państwa lampką wina musującego dla uczczenia tego wyjątkowego dnia!

Maria Korecka – Soszkowska jest światowej sławy polską pianistką, która zyskała renomę dzięki długiej i różnorodnej karierze muzycznej.
Maria Korecka-Soszkowska rozpoczęła działalność koncertową w 1962 roku jeszcze po studiach; w Polsce pod kierunkiem wybitnego nauczyciela prof. Henryka Sztompki, aw Austrii równie cenionego profesora Dietera Webera. Od początku swojej działalności Maria zagrała tysiące koncertów i recitali oraz występowała z wieloma orkiestrami filharmonicznymi na całym świecie, m.in. w USA, Turcji, na Kubie, w Rumunii czy Niemczech.
Była profesorem fortepianu na Uniwersytecie Bilkent w Ankarze w Turcji. Od 1992 pracowała w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Przeszła wszelkie etapy kariery pedagogicznej, począwszy od starszego wykładowcy do profesora (2000) i profesora zwyczajnego (2006). W 2007 roku została powołana na stanowisko Kierownika Katedry Fortepianu.
W swojej karierze Maria Korecka – Soszkowska dokonała nagrań dla telewizji, radia i wydawnictw ogólnopublicznych (7 płyt, w tym 6 CD).
Maria Korecka-Soszkowska od 2001 roku pełni funkcję wiceprezesa Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego. Jest także członkiem Towarzystwa im. Fryderyka Chopina.

Rozwiń
Data Miejsce Bilety
2023-02-14 17:30 Warszawa, Sala Koncertowa Fryderyk bilety: 64 kup bilet