• A
  • A+
  • A++
  •  

Wydarzenia

Zamówienie

Repertuar

Koncert Walentynkowy - Robert Skiera

Zapraszamy do Sali Koncertowej Fryderyk na Walentynkowy Koncert Chopinowski 14 lutego o godz. 19.00.

Obok kompozycji największego Romantyka Fryderyka Chopina będzie również okazja posłuchać kompozycji Ludwiga van Beethovena „ Dla Elizy” i „Sonata Księżycowa”, a także" Marzenie" Roberta Schumanna oraz "Marzenie Miłosne" Franciszka Liszta, których piękne dźwięki poruszą czułe serca Zakochanych.
W programie przede wszystkim znajdzie się wiele najbardziej znanych utworów Fryderyka Chopina : Walce, Preludium "Deszczowe", Etiuda "Rewolucyjna" , Polonez Heroiczny As-dur op. 53.

Pianista będzie opowiadał o kompozytorach, ich utworach oraz o kobietach, które były inspiracją do ich powstania.

A to wszystko przy nastrojowych świecach w naszej pięknej Sali Koncertowej Fryderyk.
W przerwie koncertu uraczymy Państwa lampką wina musującego dla uczczenia tego wyjątkowego dnia !

Wybitny polski pianista i kameralista, Robert Skiera jest absolwentem Warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego w 1988 roku w klasie fortepianu Alicji Palety-Bugaj i klasie kameralistyki Barbary Halskiej.
Po otrzymaniu dyplomu rozpoczął pracę w macierzystej Akademii jako adiunkt w katedrze kameralistyki, ściśle współpracując z Piotrem Palecznym.
Wykładowca Uniwersytetu Muzycznego imienia Fryderyka Chopina w Warszawie i nauczyciel Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. J.Elsnera, Robert Skiera prowadzi ożywioną działalność koncertową i pedagogiczną na całym świecie. Prowadzi zajęcia w ramach międzynarodowych kursów muzycznych, koncertuje jako solista i kameralista z wieloma wybitnymi aktorami i muzykami. Wymieńmy tylko niektóre z nich: festiwale i koncerty w Niemczech, Holandii, Francji, Belgii, Węgrzech, Austrii oraz Włoszech. Występował ze znanymi polskimi muzykami i aktorami. Otrzymał wiele znakomitych recenzji na całym świecie. Jest stałym gościem strady Filharmonii Narodowej w Warszawie.
Dokonał nagrań dla licznych stacji radiowych i telewizyjnych na całym świecie.

Rozwiń
Data Miejsce Bilety
2023-02-14 19:00 Warszawa, Sala Koncertowa Fryderyk bilety: 64 kup bilet