• A
  • A+
  • A++
  •  

Wydarzenia

Zamówienie

Repertuar

Wielokulturowość w Ursusie - Kuba. Koncert Mili Morena

Serdecznie zapraszamy na koncert wybitnej wokalistki kubańskiej, Mili Morena z Havany, z repertuarem największych hitów latino! Towarzyszyć jej będzie, ulubieniec la Playa, Aicardo Mosquera z Cali w Kolumbii. Za konsoletą, DJ Ed Szynszylem, legenda imprez latino w Polsce. Kolorem przewodnim fiesty będzie „Rojo y Azul” (czerwony i niebieski), jak kolor namiętność i błękitu nieba o poranku! Ubieramy się w barwach flagi kubańskiej na czerwono i niebiesko!

Przed koncertem luźna rozmowa o Kubie, rumie i smaku cygar. Wywiad prowadzi Paulo Kucharczuk

Mili Morena
to kobieta żywioł. Urodziła się w Havanie. Jej dzieciństwo przesiąknięte było latynoskimi rytmami. Z wykształcenia jest tancerką i wokalista. Zarówno w tańcu, jak i muzyce Mili łączy ze sobą różne style: salsa, bolero, cha cha cha, jazz. Grała z wieloma polskimi muzykami: Basia Trzetrzelewska, Maryla Rodowicz, Rudi Shubert, Ewa Bem. Została zaproszona na koncerty z takimi orkiestrami jak eM Band, Milian Orkiestra , również na tradycyjny festiwal jazzowy Złota Tarka. Koncertowała w kraju i za granicą, Była zaproszona na festiwale w Berlinie i Kijowie. Obecnie współpracuje ze swoim zespołem, a także jako solista z DJ Edem Szynszylem.

Na instrumentach perkusyjnych - Aicardo „Dragon” Mosquera to utalentowany perkusjonalista z stolicy salsy Cali w Kolumbi. Znany ze współpracy z projektami muzycznymi w Europie i Ameryce Łacińskiej. Współpracował min. z Reinaldo Ceballo z Calle Sol czy zespołem Salsa Central. Miał przyjemność współpracować z gwiazdami polskiej estrady przy różnych projektach telewizyjnych (TVP 1, 2, TVN, POLSAT), między innymi: Taniec z Gwiazdami.

DJ Ed Szynszyl to legenda imprez latino w Polsce dj i promotor. W swojej karierze pracował w rozgłośniach radiowych min. Radio Pin, RDC czy Jazz Radio. Co roku organizuje festiwal brazylijski Bom Dia Brasil i szereg prestiżowych eventów w całej Polsce. Ma na koncie wiele udanych imprez w Polsce i za granicą m.in. praca Dj-ska podczas gali Europejskiej Akademii Filmowej (European Film Awards Warsaw 2006), support dj-ski przed koncertem Enrique Iglesiasa w Atlas Arena Łódź 2022, występy w Lizbonie, Wenezueli i Niemczech (Berlin Film Festival & Andrzej Wajda Awards). Brał udział w programie Mana i Materny pt. Wehikuł czasu, współtworzył dokumentu dla TVN STYLE "Poza szlakiem - Kuźniar w Rio".

Rozwiń
Data Miejsce Bilety
2023-02-10 19:00 Warszawa, Dom Kultury Portiernia bilety: 20 kup bilet