• A
  • A+
  • A++
  •  

Wydarzenia

Zamówienie

Repertuar

Muzyczka dla Smyczka - Koncert Gordonowski dla rodzin z dziećmi

Zapraszamy na koncerty gordonowskie „Muzyczka dla Smyczka”.

To wyjątkowy czas przeznaczony na budowanie więzi emocjonalnych rodzic-dziecko. Koncerty gordonowskie zakładają współtworzenie muzycznej zabawy zarówno przez muzyków jak i publiczność. Podczas koncertu liczy się śpiew, ruch, koordynacja ruchowo-głosowo-oddechowa oraz improwizacja. Muzycy improwizują, wchodzą w interakcję z dziećmi, podążając za nimi, dlatego każdy koncert jest niepowtarzalny. W swobodnej atmosferze słuchamy, tańczymy, śpiewamy, bawimy się melodią i rytmem.
Każdy koncert, to inna tematyka i różne instrumenty tak, żeby dzieci od samego początku mogły doświadczać różnych brzmień instrumentów i przechodzić przez wiele muzycznych światów.
Utwory dobierane są w różnych skalach modalnych oraz w różnych rytmach. A w koncertach uczestniczą muzycy najwyższej klasy, współpracujący z najbardziej znanymi artystami w Polsce.
Koncert oparty jest na teorii uczenia się muzyki Edwarda Eliasa Gordona – amerykańskiego pedagoga i jazzmana. W programie znajdą się utwory wokalne i instrumentalne w różnych stylach, tonacjach i skalach, przeplatane fragmentami czysto rytmicznymi.
Co daje udział w koncercie?

uwrażliwia najmłodszych na piękno muzyki. rozwija intelektualnie, emocjonalnie i społecznie poprzez muzykę, ruch i kontakt z rówieśnikami. buduje więź emocjonalną i rozwija kreatywność.
Pomysłodawcą i koordynator formy koncertów Jolanta Gawryłkiewicz i Miłosz Gawryłkiewicz, Fundacja Kreatywnej Edukacji

5 LUTEGO GODZ. 10.00
Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii
Bilety 19 zł

Rozwiń
Data Miejsce Bilety
2023-02-05 10:00 Góra Kalwaria, Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii brak biletów