Repertuar

Russian National Ballet - Kostroma

Z wielką przyjemnością mamy zaszczyt przedstawić Państwu ponownie jeden z najlepszych zespołów świata – RUSSIAN NATIONAL BALLLET KOSTROMA . Pomimo, że zespół na światowych scenach występuje od dawna to Polskę odwiedzi dopiero po raz trzeci, w listopadzie 2021 r. Zespół ten to najlepsza wizytówka rosyjskiej sceny na równi z baletem Moisiejewa i Bieriozką.

Zespołem kierują wielcy artyści światowych scen: Elena i Yury Tsarenko oraz Maria Veshkina, a główną ideą, jak im przyświeca jest kultywacja tradycji i wychowywanie młodych pokoleń w szeroko pojętej kulturze i tolerancji.

Nowy program prezentowany przez RUSSIAN NATIONAL BALLET KOSTROMA, zawiera oprócz tradycyjnych tańców i muzyki z Rosji również wspaniałe opracowania kultury Chin, Grecji, Węgier, Norwegii, Kuby i Irlandii, pokazanej przy pomocy różnych technik scenicznych. Połączenie lirycznych szkiców z elementami baletu klasycznego, starożytnej epopei rosyjskiej oraz tańca współczesnego ukazuje wspaniałe dziedzictwo wielu pokoleń i narodów. Na scenę wyjdzie 50 wybitnych artystów z niezliczoną ilością kolorowych kostiumów i rekwizytów – to będzie wielkie, niepowtarzalne show, niezapomniana wycieczka po kilku kontynentach. Feria barw i bogactwo dźwięków przeniosą Państwa w inny świat, to będzie niezwykła podróż w czasie, liryczna i nostalgiczna a zarazem ekspresyjna i pełna wigoru. GWARANTUJEMY WSPANIAŁE PRZEŻYCIA.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
20 listopada 18:00 Olsztyn, Warmińsko - Mazurska Filharmonia im. F. Nowowiejskiego kup bilet
21 listopada 15:00 Kielce, Filharmonia Świętokrzyska - Sala koncertowa kup bilet
22 listopada 19:00 Kraków, Opera Krakowska kup bilet
23 listopada 19:00 Rzeszów, Filharmonia Podkarpacka kup bilet
24 listopada 19:00 Rybnik, Teatr Ziemi Rybnickiej kup bilet
25 listopada 19:00 Krosno, Regionalne Centrum Kultur Pogranicza kup bilet
26 listopada 19:00 Toruń, Sala Koncertowa CKK Jordanki kup bilet
28 listopada 15:00 Suwałki, Suwalski Ośrodek Kultury kup bilet
29 listopada 19:00 Siedlce, Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce kup bilet
30 listopada 19:00 Otrębusy, Sala Matecznika - Sala Widowiskowa Zespołu Mazowsze kup bilet