• A
  • A+
  • A++
  •  

Wydarzenia

Zamówienie

Repertuar

Czarna komedia - angielska klasyka w reż. T. Sapryka i znakomitej obsadzie

CZARNA KOMEDIA

MATEUSZ DAMIECKI WIE, ŻE W CIEMNOŚCI WSZYSTKO ZDARZYĆ SIĘ MOŻE
Utalentowany rzeźbiarz stający przed życiową szansą, brak prądu, angielska narzeczona
i niezapowiedziani goście… to fabuła znakomitej komedii teatralnej warszawskiego Teatru KAMIENICA.

Niewielka awaria światła może stać się przyczyną niemałego zamieszania w mieszkaniu młodego artysty, głównego bohatera spektaklu „Czarna Komedia”, w którego postać wciela się Mateusz Damięcki.
Wymagająca narzeczona wraz z papciem – niezrównoważonym wojskowym, nie znosząca sprzeciwu kochanka i sąsiadka - stara panna, amatorka śpiewania psalmów i wyskokowych trunków oraz sąsiad - gej podkochujący się w głównym bohaterze, to niezła mieszanka wybuchowa w niewielkim lokalu, gdy nagle gaśnie światło i w ciemnościach wszystko zdarzyć się może…
Do tego wszystkiego elektryk, którego nietrudno pomylić z milionerem i wreszcie milioner, którego dość łatwo można wziąć za pracownika elektrowni.

Fenomen tego przedstawienia polega m.in. na odwróconej logice: kiedy na scenie gaśnie światło, aktorzy poruszają się swobodnie jakby w ich świecie panowała jasność, w momencie, gdy na scenie zapalają się reflektory, wszyscy bohaterowie „wpadają w ciemność” i poruszają się po omacku, stąd komiczność sytuacji i całe serie pomyłek.

Reżyseria: Tomasz Sapryk

Obsada:

Mateusz Damięcki Albert Osik Jacek Kopczyński Milena Staszuk Jacek Lenartowicz Anna Maria Jarosik Elżbieta Jarosik Tomasz Sapryk
Rozwiń
Data Miejsce Bilety
2023-03-06 17:30 Chorzów, Teatr Rozrywki w Chorzowie bilety: 30 kup bilet
2023-03-06 20:30 Chorzów, Teatr Rozrywki w Chorzowie bilety: 61 kup bilet